СРЕДБА ПУТИН – ЕРДОГАН: Нова средба помеѓу Рускиот и Турскиот претседател!

  • October 4, 2016

Претседателот на Русија Владимир Путин в понеделник ќе се сретне со турскиот колега Реџеп Таип Ердоган во Турција, соопшти денеска Кремљ.

putin_erdogan
– Посетата ќе биде на 10 октомври. Планиран е говор на Светскиот конгрес за енергетика и билатерална средба, истакнал советникот во Кремљ, Јуриј Ушаков, во обид да се поправат билатералните односи помеѓу двете земји откако минатата година членови на пучистичкото движење во Турската армија соборија Руски авион.

Претходно «
Следно »