СРЕДБА СО ИТАЛИЈАНСКИОТ ЕВРО ПРАТЕНИК: Николоски оствари средба со претставникот на италијанската „Лега“

  • September 10, 2019
  • Коментари

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски, во рамките на посетата на Брисел се сретна и со европратеникот од италијанската „Лега“, Марко Зани. Средбата Николоски ја искористи преговори за воспоставување соработка помеѓу ВМРО-ДПМНЕ и Лега како политички партии, како и за потесна соработка помеѓу Македонија и Италија.

На средбата беше спомената и актуелната состојба во Македонија, пpeдизвиците со кој се соочува земјата зapoбена во ckaндали и kopyпција, како и потребата од итни предвремени избори во двете земји.

Средбата заврши со план за продлабочување на соработката меѓу двете партии преку партиси посети.

СРЕДБА СО МАРКО ЗАНИ ЕВРОПРАТЕНИК ОД ИТАЛИЈА ОД „ЛЕГА” НА САЛВИНИ Денес во рамки на посетата на Брисел се сретнав со…

Gepostet von Aleksandar Nikoloski am Dienstag, 10. September 2019

Претходно «
Следно »