Средба со многу влијателна личност ќе донесе нови добивки – Дневен хороскоп (21.12.2018)

Поврзано

Денот ви носи голема смиреност и многу убави искуства

Овен Сте оствариле напредок кон кој сте се стремеле и задоволни сте од својата работна позиција. Свесни сте за проблемите...

Замислете си каде сакате да се видите себеси во иднина

Овен Држете се до вашите вредности и денот ќе помине без никакви проблеми. Не ги слушајте многу другите, водете се...

Можеби ќе се чудите колку добро ви оди во љубовта

Овен Може да се надевате на позитивен исход од разговорот што ве чека. Доколку не сте задоволни од моменталната состојба...

Овен (21.03 – 20.04)

Спротивставете им се на лицата од авторитет тогаш кога мислите дека е потребно да го направите тоа. Изливите на љубомора и посесивност многу ќе ви одмогнат. Можни се кавги со партнерот.

Бик (21.04 – 21.05)

Очекувате средба со многу влијателна личност од вашата бранша. Препуштете им се на своите чувства и страсти. Во тој случај, долговечноста е загарантирана.

Близнаци (22.05 – 22.06)

Премногу се истакнувате себе си. Константно немате свои правила и ставови. Тоа им пречи на колегите. Решете го проблемот со партнерот, но на фин и цивилизиран начин.

Рак (22.06 – 22.07)

Нечија поддршка делува корисно во различни ситуации. Обрнете им внимание на новите информации кои укажуваат на добри можности во деловната соработка. Не дозволувајте саканото лице псотојано да ги наметнува своите ставови и желби.

Лав (23.07 – 22.08)

Денес ќе воспоставите многу важна деловна комуникација. Доколку ви е важно да го израдувате семејството или саканото лице, променете ги вашите навики. Немојте да ја иритирате околината со постапките.

Девица (23.08 – 22.09)

Интуитивните сигнали ве предупредуваат на потенцијалната опасност, затоа бидете внимателни во друштво на непознатите соработници. Поминете го денот во друштво на семејството и саканото лице.

Вага (23.09 – 22.10)

Обрнете им внимание на сигналите кои вашите колеги ви ги упатуваат. Не ги игнорирајте нивните предупредувања. Чувствувате емотивен немир. Имате чувство дека сте во некаков вид на љубовен ребус со саканото лице.

Шкорпија (23.10 – 21.11)

Можно е да слушнете чудна информација. Немојте да избрзувате, најпрвин проверете ја пред да се посрамотите. Партнерот има големи планови, но вас не ве вклучил во нив.

Стрелец (22.11 – 21.12)

Продолжете да се трудите и успехот сигурно нема да изостане. Партнерот во вас пронашол свое сигурно пристаниште. Потрудете се да не го изневерите.

Јарец (22.12 – 20.01)

Некој од соработниците се обидува да ви наметне строги правила на однесување. Не прифаќајте се што ви се наметнува. Без оглед колку се трудите, не успевате да го пронајдете спокојот кој ви е потребен.

Водолија (21.01 – 19.02)

Ќе добиете многу интересна деловна понуда од доста постар колега. Размислете добро пред да се сложите со се што ви нуди. Постојано го преиспитувате партнеровото однесување. Всушност претерувате со тоа.

Риби (20.02 – 20.03)

Некои зборови за вас претставуваат големо охрабрување или поддршка во работата со која се занимавате. Потрудете се да ги остварите своите деловни намери во различни правци. Имате прекрасни манири, па ќе оставите одличен впечаток на личноста која ви се допаѓа.
Извор:скопје24

Актуелно

(Cтpoгo дoвepливo)Палчо објави „kaтиљ ферман“ за Мијалков, Заев, Русковска и Кацарска во врска со организацијата на 27.април

Политичкиот аналитичар Љупчо Палевски, рано изутринава околу 01.00 часот по полноќ на својот ФБ профил објави „катиљ ферман“ составен...

(Видео) Кичеец беше повикан на давање на дополнителни информации и сознанија

На разговор, односно на давање на дополнителни информации и сознанија беше повикан Зоран Милески-Кичеец, истакнува министерот за внатрешни работи Наќе Чулев во интервју за...

(Видео) Нова бoмбa – Заев договора да пaднaт cyдcки предмети, „позадински комбинациите се правени со Катица, Оливер, со Радмила“

На социјалните мрежи, утринава, се појави нова аудио бомба на која може да се препознае гласот на поранешниот премиер Зоран Заев. Од соддржината на...

Мицкоски: Имаме преодна стратегија за да се справиме со здравствената и економската криза

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во вечерашното интервју во емисијата Топ тема на телевизија Телма, посочи дека граѓаните ги интересира кој ќе понуди политика...

Мицкоски: Кога зборуваме за обнова пред се зборам за вредности, чесност и работа

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ во гостување во емисијата Топ Тема на телевизија Телма рече дека она што го ветува ВМРО-ДПМНЕ во програмата Обнова...

Повеќе вести