Средношколец од Корчагин повpеден на екскурзија во Прага

  • April 10, 2019
  • Коментари

Средношколец од скопската гимназија Раде Јовчевски Корчагин утрово пад нал по пожарникарски скали во хотел во Прага, објави 24 инфо.
Ученикот се здобил со повpеди, однесен е на преглед во една од болниците во градот.

Директорот на училиштето Драган Арсовски ја потврдил информацијата и рече дека ученикот е без посеpиозни последици.

Претходно «
Следно »