СРПСКО СЕМЕЈСТВО ЌЕ ГО ПAMЕТИ ГОДИШНИОТ ОДМОР: Наместо во евтин апартман поради kopoна ги сместиле во хотел со 5 ѕвезди во Грција

Поврзано

Во Црна Гора 60, во Македонија 519 пoчинaти од kopонавирус од почетокот на пaндeмијата…

Уште три лица починaa од коpoнавирус во Црна Гора, со што вкупниот број на починати достигна 60. Тројцата починaти...

Евpoпa сe пoдгoтвyвa за пeкoлeн викeнд – Тeмпepaтypитe пoвтopнo ќе coбopyвaaт peкopди, eвe штo не oчeкyвa во Мaкeдониja

Западна Европа се подготвува за уште еден топлотен бран, затоа што се очекува дека екстремните температури ќе го зафатат...

Борисов ги излaжa демонcтpaнтите: Владата останува до крајот на мандатот, полициjaта им ги cpyши камповите

Синоќа, во раните ноќни часови, бугарската полиција и жандармерија ги сруши и отстрани камповите на демонстрантите во Софија и...
- Advertisement -

Српско семејство засекогаш ќе го памети годишниот одмор во Грција. Тие како и многумина други уплатиле во Евиа уште пред пандемијата аранжман во класично студио за стотина евра. Бидејќи границата со Македонија беше затворена тие се упатиле преку Бугарија на преминот Кулата.

На грчката граница биле случајно тестирани од корона и тие го продолжиле патувањето. Поминале неколку дена и на врата им затропале грчките здравствени власти со информација дека сите се позитивни на вирусот. Шок.

Но, согласно процедурите веднаш го напуштиле студиото и морале да бидат преместени на друга локација. Но, тогаш шокот бил уште поголем. Ги сместиле во хотел со 5 ѕвездички кои ги нуделе сите услови за луксузно летување. Единствено што морале морето да го гледаат од прозор и од далеку на што со задоволство прифатиле додека не се вратиле во Србија.

Latest News

Paкета или бomба? – Либанскиот претседател наметна дилемa, eкcплозиjaта во Бејрут е нaпaд врз Либан?

Претседателот на Либан не ја отфрли можноста серија моќни експлозии во пристаништето во Бејрут да бидат предизвикани од ракета...

Во Црна Гора 60, во Македонија 519 пoчинaти од kopонавирус од почетокот на пaндeмијата…

Уште три лица починaa од коpoнавирус во Црна Гора, со што вкупниот број на починати достигна 60. Тројцата починaти биле родени во 1957, 1961...

Новa зapaза се појави во Кина: Цело село во кapaнтин поради чyмa

Властите во кинескиот регион Внатрешна Монголија денеска издадоа трето ниво на предупредување за чума и селото Баоту го ставија во карантин, откако еден локалец...

Истражување на „Меѓаши“: Еве што мислат граѓаните, дали учениците треба да тргнат на училиште

Во периодот од 22.07.2020 година до 03.08.2020 година, Првата детска амбасада во светот „Меѓаши“ спроведе квантитативно онлајн Истражување за ставовите и искуството на родителите/старателите...

ВМРО-ДПМНЕ обвинyва: Нecпособноста е причина за xавaријата во РЕК Битола

Нeспособноста и нeодговорноста на раководството на РЕК Битола и ЕЛЕМ го доведуваат во опaсност енергетскиот систем во Македонија, се вели во партиското соопштение на...

More Articles Like This