СТВАРНО БЕВМЕ ДИСКРИМИНИРАНИ: Ја сум паталец, мораме да се вработуваме во јавна администрација

  • February 12, 2019

За изјавата на министерот Манчевски, спремен сум да дебатирам со сите оние кои го негираат неговиот став, напиша на Фејсбук заменик министерот за животна средина Јани Макрадули во одбрана на сопартиецот за партиските вработувања.

– Се разбира ако имаат време. Како паталец со примери дека ниту искуство, ниту знаење нити просек, а не пак SCi трудови помагаат. Секако не сум бил единствен, некои поминале многу полошо, ама мора да повториме една лекција: солидарноста е одлика на социјалдемократите. Тоа преведено во претстојните избори значи: единствен кандидат за едноставна победа, напиша Макрадули.

За изјавата на министерот Манчевски, спремен сум да дебатирам со сите оние кои го негираат неговиот став. Се разбира ако…

Gepostet von Јани Макрадули am Montag, 11. Februar 2019

Претходно «
Следно »