September 29, 2020, 11:59 am

СТЕВАНА КУЗМАНОВСКА СЕ РАСПЛАКА ПРЕД КАМЕРАТА НА „ИНФОМАКС“: Нападнатата наставничка со потресно сведоштво за однесувањето на градоначалникот!

Поврзано

Општина Кисела Вода направи нов парк за домашни миленичиња

Општина Кисела Вода пред влезот на отворениот пливачки базен во Расадник, направи нов парк за миленици. Паркот се простира на...

Агатангел pacпали: Власта не може да го сокрие фактот дека Гоце Делчев е Македонец

Во вчерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“, Митрополит г. Агатангел посочи дека оваа власт не може да...

Условна кaзнa за Миле Јанакиески

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески доби условна казна од една година затвор за протестите пред Општина...
- Advertisement -

Стевана Кузмановска се расплака пред камерата на „Инфомакс“ додека објаснуваше како ја нападнал градоначалникот, и како директорката која според неа имала хистерични напади ја малтретирала поради банални причини како барање на документ

 

Потресно е сведоштвото на Стевана Кузмановска која вчера била нападната од градоначалникот на Зелениково, откако побарала средба со него во врска со однесувањето на директорката на училиштето во Орешани каде што и работи.

Како што вели Кузмановска, таа два пати гласала за градоначалникот а на последните избори гласале и нејзините деца. Како што вели, градоначалникот се однесувал добро, бил добар човек додека бил кандидат на ВМРО-ДПМНЕ, но не знае што се случило сега.

Низ солзи објаснува дека таа е оставена сама на себе, со своите две ќерки, па прашува дали поради тоа што таа нема никој да ја заштити како и градоначалникот и директорката е подложна на малтретирање, закани, притосоци, а на крајот и натепана од оној кој треба да работи во нејзин и интерес на граѓаните.

Случајот е пријавен во полиција, направен е записник, а Стевана има и лекарско уверение за повредите.

Latest News

Општина Кисела Вода направи нов парк за домашни миленичиња

Општина Кисела Вода пред влезот на отворениот пливачки базен во Расадник, направи нов парк за миленици. Паркот се простира на...

Велешанка се породила во такси во дворот на болницата

Утрово пред 7 часот, жена се породила во такси возило, во дворот на Велешката Болница. Бебето е здраво и живо заедно со мајката, информираа...

Агатангел pacпали: Власта не може да го сокрие фактот дека Гоце Делчев е Македонец

Во вчерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“, Митрополит г. Агатангел посочи дека оваа власт не може да го сокрие фактот дека Гоце...

Наставник си добил воспитен ќотек од мајката на поранешната девојка

Дваесет и девет годишен тетовец пријавил во полиција дека бил нападнат од мајката на поранешната девојка. Според пријавеното, нападот се случил во училиште каде...

Условна кaзнa за Миле Јанакиески

Поранешниот министер за транспорт и врски, Миле Јанакиески доби условна казна од една година затвор за протестите пред Општина Центар. Екс -премиерот Никола Груевски заработи...

More Articles Like This