Стоилковиќ до Владата: Не бapajте каде нema, побapajте вakцини од Вучиќ

Поврзано

Чибишев: Дoдeкa нeмaмe вakцини и имaмe нajмнoгy изгy6eни живoти вo peгиoнoт, Заев дoби дoвepбa нa влaдa co 62 пpaтeникa

Докторот Андон Чибишев преку статус на Фејсбук пишува дека покрај тоа што немаме вакцини имаме и најмногу загубени животи...

Панчо yдpи по власта: Мајку ви ваша нecпособна до кога ќе не е*авате?

Па добро бе мајку ви ваша неспособна до кога ќе не е*авате буквално со е, како бе не ви...

Родители внимавајте: Пpeдизвик кој охрабрува caмоубиство на деца се шири на ТикТoк

Претседателот на истражниот комитет на Руската Федерација Александар Бастрикин издаде наредба за организирање истрага за ширење на информации на...
- Advertisement -

ЈАВЕН АПЕЛ!

Гледам јас, ама гледа и целокупната македонска јавност дека во Србија денеска покрај до сега пристигнатите, Бионтек-Фајзер вакцината, руската Спутник вакцина, од Пекинг пристигна и Синофарм вакцината во сериозни количини, па наместо да чекате и да барате таму каде нема ми се чини дека е природно да побарате таму каде што има.

Нешто ми се чини дека како со набавката на однапред договорената помош од Србија, со српскиот претседател, за што имам и соодветна преписка, за време на првиот бран на пандемија кога не собравте сили да напишете само едно писмо, иако само тоа се бараше, званичен допис, а на кумановскиот градоначелник најверојатно неко му забранија тој да се обрати, ги паметиме пресметките на таа тема, па затоа и помошта не стигна.

Сега барем поучени од грешките од минатото ви препорачувам да престанете да глумите лудило и да се обратите јавно до српскиот претседател, да не посредувам и да не си играме глув телефон, и да побарате дел од вакцините кои Србија веќе ги поседува да ни ги отстапи за потребите на нашето население. Ќе ви биде одобрена помош во вакцините, знам што зборувам.

Не калкулирајте, постои население, загрижени граѓани, медицински персонал и уште некои категории граѓани, поточно на држава во целина да се почне со процесот на вакцинација, бидејки претпоставувам сте свесни што значи историското доцнење на вакцините во однос на непречено одвивање на елементарните функции на државата, општеството и здравјето на граѓаните, пишува на Фејсбук претседател на Демократската партија на Србите, Иван Стоилковиќ.

ЈАВЕН АПЕЛ! Гледам јас, ама гледа и целокупната…

Posted by Иван Стоилковић on Saturday, January 16, 2021

Latest News

More Articles Like This