September 24, 2020, 7:57 am

Стоилковски до Коневски: Полeka комшија треба да ја докажеш kлeвeтaтa

Поврзано

Мицкоски: Ќе нѐ има се повеќе, не треба да се обeсхрабруваме

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил сподели фотографии од вечерашниот протест и напиша: Ќе нѐ има се...

Најавени пpoтести и блokaди: Жителите на Бутел излегуваат на пpoтecт во сабота

Граѓаните на општина Бутел денеска преку соопштение до јавноста информираат дека во сабота излегуваат на пpoтест поради нecствареното ветување...

Jaнушев запpeпacтен: За истите кои денес ме фалат до пред некој ден бев нajлoшиот

До пред некој ден на одредени портали бев најлошиот, најнесоодветниот, најнегативниот лик ... сега, на истите тие портали сум...
- Advertisement -

Портпаролот на ВМРО ДПМНЕ Наум Стоилковски вели дека поранешниот градоначалник на скопската општина Аеродром Ивица Коневски треба да ја докаже клеветата за која го тужи.

Пренесете му на “комшијата” Ивица Конески, чиј што демократски капацитет е блокирање на фб, дека е редно да остави коментирање. Којзнае колку деца му ангажирале да му “кречат коментари” .

А тоа што ме тужи не значи и дека има основа. Сега ќе треба да ја докажува клеветата.

Комплексите испливуваат и во текстот на тужбата, каде во прва реченица морал сам да се испофали. А заради тој успех загуби со 4.000 гласа!

Полека “Комшија”, има уште!

На пример да кажеш колку ми се плеткаш низ маало?

И Ивица, јас сум портпарол на ВМРО-ДПМНЕ, чиј што Претседател е проф. д-р Христијан Мицкоски.

П.С. “Комшија” се замислил дека е достоен Проф. Д-р. Мицкоски да се занимава со него, пишува Стоилковски на Фејсбук.

Пренесете му на "комшијата" Ивица Конески, чиј што демократски капацитет е блокирање на фб, дека е редно да остави…

Julkaissut Naum Stoilkovski Perjantaina 7. elokuuta 2020

Latest News

Bлaдиниoт кaбинeт кoмплeтиpaн, кoи ce 16-тe зaмeници миниcтpи?

Со потребното мнозинство од 62 гласа, Собранието ги изгласа новите заменици министри во Владата. Башким Хасани, е избран за заменик...

Шпиoнcкa aфepa: Бугарија пpoтepa двajцa руски диплoмaти

Бугарското Министерство за надворешни работи им даде 72 часа на двајца руски дипломати да ја напуштат земјата. Обвинети се дека биле вклучени во шпионажа...

Уштe нe дoјдeни пoвтopнo нe зaдoлжиja, влaдaтa нa Заев со нoвo зaдoлжyвaњe?

Дали државата ќе се задолжи повторно? Ќе има ли доволно пари за новите мерки или државата ќе треба да направи и ребаланс. Анализите биле...

НОВИ 3AГPИЖУВАЧКИ БРОЈКИ НА АГЕНЦИЈАТА – дури 40 илјади луѓе останаа без работа од kopoна kpизата

Корона кризата го зема својот данок преку се поголем број отпуштања во земјава и нови невработени. За период од шест месеци од стартот на кризата,...

Бев млада кога станав баба: За ќерка ми бебето беше благослов, за мене товар

Ќе ви кажам низ што јас минувам, а вие кажете ми ги вашете искуства, започнува оваа госпоѓа: Јас сум педесет и пет години, имам сопруг...

More Articles Like This