October 27, 2021, 8:20 pm

Столтенберг го ocyди тepopистички нaпaд пред аеродромот во Кабул

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг го осуди „ужасниот терористички напад” во областа на аеродромот во Кабул, изразувајќи сочувство до сите погодени и нивните најблиски.

– Наш приоритет останува да евакуираме што е можно повеќе луѓе на безбедно, што е можно побрзо, напиша Столтенберг на Твитер.

Во двата самоубиствени напада загинале најмалку 13 лица, меѓу кои и деца и странски државјани, а има и најмалку 60 повредени.

Latest News

Кондовски: Имаме зелена агенда, на еден метар градба, еден метар зеленило

Ќе работам на ефикасноста на општината со забрзана динамика, односно општината да одговара на време на барањата на граѓаните...

More Articles Like This