СТОЈАНОВСКА ДО ФИЛИПЧЕ: Ги излажавте граѓаните, ги разочаравте здравствените работници, а пациентите ги оставивте да чекаат по чекалните на амбулантите

Поврзано

Излезноста до 19 часот 45,77 проценти, останува уште еден час за гласање

До 19 часот на гласање излегле 830.370 граѓани со право на глас односно одѕивот е 45,77 проценти, објави...

Нa едно избирачко место ќе биде продолжено гласањето поради прекини

Државната изборна комисија објави дека на избирачкото место во селото Лојане, каде имаше прекин на гласањето поради проблеми со...

Помалку од два часа до затварањето на гласачките кутии

Останаа уште неполни два часа за остварување на правото на глас на овие парламентарни избори. За разлика од сите...
- Advertisement -

Господине министре, како што и очекував одговорот од ваша страна е само уште едно правдање и бегање од одговорност за вашето неработење. Да се правдате за вашиот неуспех со тоа што претходната власт е виновна е признавање на вашата неспособност за владеење, му порача Дафина Стојаноска, пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ и Коалиција „За подобра Македонија“ на министерот за здравство Венко Филипче.

Стојаноска потенцира: Минатата власт е минато, а вие сте реалност и сегашност, но за жал она што ветувавте не сте, ги излажавте граѓаните, ги разочаравте здравствените работници, а пациентите ги оставивте да чекаат по чекалните на амбулантите и аптеките.

Вие дефинитивно немате никаква стратегија за задржување на лекарите во земјава, а доказ за тоа е што вашиот одговор е повторно препис од вашата програма која се уште не е започната со реализација, нагласи Стојаноска.

Latest News

Излезноста до 19 часот 45,77 проценти, останува уште еден час за гласање

До 19 часот на гласање излегле 830.370 граѓани со право на глас односно одѕивот е 45,77 проценти, објави...

Нa едно избирачко место ќе биде продолжено гласањето поради прекини

Државната изборна комисија објави дека на избирачкото место во селото Лојане, каде имаше прекин на гласањето поради проблеми со избирачкиот список, ќе има продолжување...

ОБСЕ нема да ги набљудува претседателските избори во Белорусија

ОБСЕ соопштија денеска дека нема да испратат набљудувачи во Белорусија следниот месец поради тоа што не е испратена навреме покана. Тие додаваат дека се...

Помалку од два часа до затварањето на гласачките кутии

Останаа уште неполни два часа за остварување на правото на глас на овие парламентарни избори. За разлика од сите досегашни избори денеска Македонија гласа...

САД – Визни рecтpикции за работниците во кинеските технолошки компании

САД ќе воведат визни рестрикции за одредени врабтени во кинеските технолошки компании кои ги кршѓат човековите права, соопшти денеска Стејт департментот. Визните рестрикции ќе се...

More Articles Like This