Стојановски: Мицкоски е ноќна мора за СДСМ, тој е најголема опacност за Заев

Поврзано

Заев цeлосно ја ykинува позицијата на Шекеринска

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев планира целосно да ја укине позицијата заменик-претседател на партијата што во моментот ја извршува...

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

Први сме по cмpтнocт, последни по имyнизација: Албанската опозиција бара остaвки од Венко Филипче и Илир Хасани

Следејќи го темпото на вакцинација на населението во Македонија и споредувајќи го тоа со европските земји, дури и оние...
- Advertisement -

Пратеникот од ВМРО-ДПМНЕ Бојан Стојаноски на гостувањето на телевизија 24 рече дека владеачкото мнозинство не смее да се вади на тоа дали опозицијата учествува во работата на Собранието или не и оти одговорноста за рботата на парламентот е кај владеачкото мнозинство.

„Ние нема да прифатиме онлајн седници. А кога станува збор за мнозинството во Собрание ВМРО-ДПМНЕ е тука и ќе даде поддршка за сите клучни закони. Но, фактот е тој дека тие немаат стабилно мнозинтсво“, рече Стојаноски.

Според Стојаноски, Заев игра кукавички, да беше присутен лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски немаше да има ваков исход како што имаше вчера.

„Наративот кој си го даде владеачкото мнозинство е само за да се избега од проблемите со кои се соочуваат граѓаните и државата. Мицкоски е најголемата опасност за Зоран Заев, тој е најголемата ноќна мора за СДСМ. Новото мноизинство има за цел само да им помогне на граѓаните“, рече Стојаноски.

Latest News

Сeрија зeмјотреси во Грција нaјсилниот 4,1 степен

Земјотрес со јачина од 4,1 степени според Рихтеровата скала вечерва ја потресе Грција, јавуваат локалните медиуми. Според порталот „Flash.gr“, Обединетата...

More Articles Like This