СТРАВИЧНИОТ МОМЕНТ: Мисица брутално ликвидирана на улица

  • January 27, 2018
  • Коментари

Надзорните камери го снимиле стравичниот момент на убиството на кандидатката за  мис Гватамела на улица во главниот град на оваа држава.

Роса Отилиа Рамирез(32) убиена е на 19 јануари додека се враќала дома, откако ја однела ќерката во училиште. Камерите го снимиле моментот кога маскиран маж и пришол од зад грб и и пукал во главата.

Полицијата изјавила дека убиецот најверојатно е некој кој ја познавал и дека се работи за злосотство од страст.

Сеуште никој не е ниту осомничен, ниту уапсен.

Претходно «
Следно »