СТРАШНА НЕСРЕЌА: Карпа се сруши врз куќа во Велес

  • February 5, 2018
  • Коментари

34-годишниот М.К. во СВР Велес пријавил дека на улицата „Коле Цветков“ дошло до рушење на карпа и земја од задниот дел од куќата, сопственост на неговиот татко, 60-годшниот Д.К.

Карпата турнала ѕид од куќата и дел од гаражата.

За настанот бил известен Центарот за упправување со кризи.

Претходно «
Следно »