СТРАШНО: Тинејџерка го пренесувала во живо своето самоубиство на Фејсбук

Поврзано

(Видео) СЕ ЗНАЕЛЕ ОД ПОРАНО: Полицаецот и yбиeниот Афроамериканец работеле во ист ноќен клуб

Афроамериканецот Џорџ Флојд , чија cмpт поттикна нacилни пpoтести низ САД и Дерек Човин, полицаецот уапceн за yбиcтвото на...

ЈА ОСТВАРИ ЗAKAHАТА: Трамп официјално ги прекина сите врски со СЗО

Американскиот претседател Доналд Трамп на прес-конференција во Белата куќа објави дека Соединетите држави ги прекинуваат сите врски со СЗО. Тој...

НEНОPМAЛНA РАБОТА: 15 години го кpиeла тeлoтo на баба и во фрижидер

Жена од Пенсилванија е уапсена затоа што го чувала телото на нејзината почината баба 15 години во замрзнувач, за...

Застрашувачко видео на кое се гледа самоубиството на 12-годишната девојка се шири на Интернет, а полицијата нема начин да ги убеди сопствениците на порталите да го симнат од интернет!

ketlin_1000x0

Кетлин го пренесувала своето самоубиство во живо на Фејсбук на што предходела објава дека ја силувал член на нејзиното семејство, но не навела кој!

Камерата снимала околу 20 минути а на снимката се гледа како Кетлин се обесила на дрво во дворот на семејната куќа.

Кетлин ја користела опцијата ,,Фејсбук лајф“, видеото подоцна е избришано од социјалната мрежа, но е поставено на многу други сајтови.

Полицијата соопштила дека нема законски основ да бара од сајтовите да го симнат.

Покрај тоа што видеото ги вознемирува членовите на семејството на самоубиеното 12-годишно девојче, уште поголем проблем е што може да потикне желба кај други за самоубиство, посебно кај тинејџерите.

 

Актуелно

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот...

НИКОЛОСКИ: Граѓаните му се криви на Заев кога му се pyши планот за избори по цена на човечки животи

Кога му се pyши планот за брзи избори по цена на човечки животи виновеeн е Чулев, винoвни се граѓаните, ама во суштина Заев е...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

ПОРАЗИТЕЛНИ БРОЈКИ НА СВЕТСКА БАНКА: 130 илјади граѓани во земјава ги демнее сиромаштија

Повеќе од 130 илјади граѓани од земјава до крајот на годинава ќе бидат во опасност од живеење во сиромаштија. За околу 10 отсто се предвидува...

Повеќе вести