СТРАШНО: Тинејџерка го пренесувала во живо своето самоубиство на Фејсбук

  • January 12, 2017

Застрашувачко видео на кое се гледа самоубиството на 12-годишната девојка се шири на Интернет, а полицијата нема начин да ги убеди сопствениците на порталите да го симнат од интернет!

ketlin_1000x0

Кетлин го пренесувала своето самоубиство во живо на Фејсбук на што предходела објава дека ја силувал член на нејзиното семејство, но не навела кој!

Камерата снимала околу 20 минути а на снимката се гледа како Кетлин се обесила на дрво во дворот на семејната куќа.

Кетлин ја користела опцијата ,,Фејсбук лајф“, видеото подоцна е избришано од социјалната мрежа, но е поставено на многу други сајтови.

Полицијата соопштила дека нема законски основ да бара од сајтовите да го симнат.

Покрај тоа што видеото ги вознемирува членовите на семејството на самоубиеното 12-годишно девојче, уште поголем проблем е што може да потикне желба кај други за самоубиство, посебно кај тинејџерите.

 

Претходно «
Следно »