СТРУГА, ТЕТОВО, ГОСТИВАР, КИЧЕВО: Ниту едно македонско знаме, иако законот обврзува!

Поврзано

Пoплавени улици во Скопје, отворени шахти, оштeтени возила

Поплавени улици, отворени шахти, оштетени возила, метеж и нервоза од граѓаните, но и од возачите. Ова е сликата од...

ВИДЕО: Дождот направи езера во Аеродром, жителите почнаа да пливаат

Еден млад скопјанец реши на оваа мака да направи смешно видео и да го објави на социјалната мрежа Тик-Ток. Неколку...

(Видео)Гopaт неколку автомобили во Ново Лисиче

Повеќе автомобили беа зафатени од пожар утринава во скопската населба Ново Лисиче. Во моментов нема информрации како настанал пожарот и...
- Advertisement -

Скандалозното однесување на локалните шерифи во Тетово и Струга, продолжува и во Кичево. Тамошниот градоначалник, по примерот на Мерко и Теута Арифи поставил албански знамиња во чест на денот на Албанската азбука, но ниту едно Македонско

 

На сите главни сообраќајници во чест на денот на албанското знаме се закачени само албански знамиња без да се закачи и државното знаме. Според законот за знамињата, покрај албанското знаме секогаш мора да биде поставено и државното но притоа тоа треба да биде со поголеми димензии.

Фатмир Дехари е член на ДУИ, и поранешен терорист, припадник на УЧК. Дехари со националистичка реторика и ветувњае за поголеми права и згрижување на терористите во општина Кичево ја однесе победата на локалните избори минатата година.

Поддршка тогаш му даде и СДСМ.

Latest News

Пoплавени улици во Скопје, отворени шахти, оштeтени возила

Поплавени улици, отворени шахти, оштетени возила, метеж и нервоза од граѓаните, но и од возачите. Ова е сликата од...

Oд утре се враќаат гopeштините: 40 степени во сенка

Времето утре ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Попладне ќе има услови за изолирана појава...

ШИЛЕГОВ ЗА АПАСИЕВ: МАКЕДОНСКИОТ ШЕШЕЉ ИМА КОСА И БРАДА

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за одбрана, Радмила Шекеринска ,стигнаа и...

Тома Фила открива: Ќерката на Милошевиќ бараше од татко и да да се caмоубиe кога дошле да го aпcат

Еден од најпознатите адвокати со македонско потекло, Тома Фила проговори досега непознати детали за апсењето на поранешниот претседател на Србија. Слободан Милошевиќ. Клучна улога...

Дали треба да се врати задолжителниот вoeн рок во Македонија?

Дали на Македонија и е потребно враќање на задолжителниот воен рок, експерти коментираат дека тоа прашање зависи од повеќе фактори, вклучително и од одлуката...

More Articles Like This