СТРУМИЧАНЕЦ ИЗВРШИ УБИСТВО ВО ШВАЈЦАРИЈА: Драма во Аскона откако струмичанец на среде улица пукал во сопругата, а потоа во себе!

Поврзано

Споделете да помогнеме: Исчезнат 25-годишниот Димитар Мицкоски, го нема веќе 12 дена

Исчезнат е 25-годишниот Димитар Мицковски, а неговото семејство и блиски бараат помош. Тие велат дека последно го виделе пред 12...

Комбе со мигрaнти прeдизвика тешка сообрaќајка во Струмица

Комбе со кочански таблички, управувано од возач од Кочани, во кое се превезувале поголем број мигрaнти, денеска во 11:50...

Кичевчанец прегазил пешак откако удрил во две паркирани возила

На 06.07.2020 во 12.15 часот било пријавено дека во Кичево, на ул.„Исеин Акиоски“ патничко возило „форд ескорд“, со охридски...

Крвава драма утрово се случи во центарот на швајцарскиот град АСКОНА кога разводот на македонски брачен пар завршува фатално. 54 годишен струмичанец ја убил својата 38 годишна поранешна сопруга по што се обидел да се самоубие, пишува Струмица Денес.

 

Уште од утрово швајцарските медиуми пишуваат како се случил немилиот настан и што раскажуваат очевидците. Двете тела од кои едното безживотно ги нашле на еден возен парк во Аскона. Настанот се случил пред 9 часот.

„Бев во киоскот кога одеднаш слушнав викање, па околу 4-5 истрели, 20 секунди подоцна уште толку истрели едно по друго“ – раскажува еден видно потресен очевидец. Тој додава дека отишол веднаш да помогне но испаничени граѓани го предупредиле да се тргне настрана.

Видел како телото на мажот лежело над телото на веќе мртвата жена, иако очевидците мислеле дека е мртов тој се помрднал се придвижил неколку чекори напред и повторно паднал при што била повикана полиција. Полицијата потврдила дека се работи за македонски државјани кои живееле во Лукарно но биле разведени. Кај жената е констатирана смрт, а мажот во критична состојба со хеликоптер префрлен во болница. Безбедносните камери од локалните продавници снимиле како мажот ја влечел за рака жената и насила ја довел на паркингот каде по кратка расправија извадил пиштол и ја застрелал а потоа пукал во себе.

Актуелно

Комити со реакција за операцијата „Атлантик“: Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум

Горди сме затоа што бевме дел од кампањата за #Бојкот на понижувачкиот Референдум. Ќе остане запишано дека бевме тука да...

ДАЛИ „ДИЗ“ ФУКЦИОНИРА КАКО ПАРТИСКА ИСПОСТАВА НА СДСМ : По директни усни наредби на активисти на СДСМ се казнуваат откупувачи!

Спрегата Ненад Бошев , Мијалчо Ласков и Силвана Трбогазова обелоденета со документи, инаку таа истата спрега здраво одработува за СДСМ во ова предизборие. Ова тројство...

(Видео) Што договарала Шекеринска со Јанева и Јовановски?

Радмила Шекеринска по објавеното видео снимено во домот на Боки 13 сеуште молчи и бесрамно си тера кампања. Радмила Шекеринска мора да одговори, кога...

Мицкоски во Гевгелија,Дојран,Богданци и Валандово, носителите на листи во голем број активности и средби со граѓани

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и носителите на листи ќе остварат средби со граѓани и ќе дадат изјава за медиуми во следните населени места: Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ...

(Аудио) Вице Заев и екипата купуваат гласови во Струмица?

Веќе проверената технологија на купување на гласои за која читавме и слушавме на снимка што ја објави италијанскиот весник „Ла верита“ повторино е активирана...

Повеќе вести