СТРУМИЧАНИ ЗАГРИЖЕНИ ЗА БЕЗБЕДНОСТА: Спрема ли кланот Заеви криминална шема за изборите во Струмица!?

Спрема ли кланот Заеви некаква криминална шема во Струмица, прашуваат струмичани, откако денес во трговскиот центар „Глобал“, заедно со шоферот на Трајче Заев продефилира и Сеад Рахиќ, брат на екс-пратеникот од СДС Есад Рахиќ, кој минатата година беше уапсен за трговија со дрога

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

Денес низ струмичкиот ГЛОБАЛ , ИЛИЈА ПАПАТА (шоферот на Трајче Заев) го прошета на СЕАД РАХИЧ … која беше целта на прошетката НЕЗНАЕМЕ , ама сигурно знаеме дека СЕАД беше апсен за ДРОГА … !!!! – стои на ФБ страната „Струмица“

[/kopa_block_quote]