October 28, 2020, 1:05 am

СТУДЕНТИТЕ КАКО ВО ЗАТВОР: Уште малку, па ќе се радуваат и на леб и сол!

Поврзано

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за...
- Advertisement -

Со долго најавуваниот живот од страна на СДСМ, дојдоа катастрофалните услови за живот на студентите во студентските домови. Запрепастувачките услови во кои живеат студентите оставаат впечаток дека оваа Влада ги заборави идните академски граѓани на Македонија.

Според фотографијата која осамна на социјалната мрежа Твитер, студентите во домовите се оставени на режим на преживување во време кога храната и витамините им се неопходни во стресните испитни денови.

Студентскиот Пленум молчи за катастрофалните услови кои ги нуди оваа Влада која неколку пати во изминатите 5 месеци власт ги погази студентите и проба да манипулира со нивната интелигенција искористувајќи ги како гласачко тело за локалните избори.

Студентите во моментов се оставени сами на себе без Студентскиот Пленум кој навидум ги бранеше правата на студентите, се додека оние кои го водеа не добија функционерски места во владата на СДСМ.

2 КОМЕНТАРИ

Latest News

Ќе доцни исплатата на повратот од „Викенд без ДДВ“

Повратот на данокот од сметките направени во таканаречениот „Викенд без ДДВ“ најверојатно ќе доцни. Иако парите од данокот за...

Зapaзени неколку новинари, сниматели и други вработени во Телевизија Сител

Повеќе од десетина новинари, сниматели, вработени во режија и во дескот на Телевизија Сител се или зaразени или се во изолaција поради контакт со...

Наредена целосна мобилизација на здравството во Хрватска

Хрватскиот министер за здравство Вили Берош објави дека нaредил целосна мобилизaција на здравството. Берош на својот Фејсбук профил напиша дека моменталната состојба со коpонавирусот во...

Пренџов: Власта се грижи за граѓаните како што Шилегов се грижи за платите на пожарникарите

Вечерва во емисијата „Заспиј ако можеш“ гостуваше Љупчо Пренџов, потпрестедател на ГРOМ, пратеник и претседател на Парламентарната комисија за контрола на тајните служби. При...

Пренџов: На 100 000 жители, ЕУ има 30 зapaзени, додека Македонија има 441

Љупчо Пренџов, пратеник од Гром и Коалицијата„За обнова на Македонија“ во своето гостување во емисијата „Заспиј ако можеш“ зборуваше за измените на Законот...

More Articles Like This