Студен ден без врнежи

Поврзано

И денес нестабилно со пopoен дожд, еве од кога доаѓа сончево и потопло време

Времето денеска ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер....

Продолжува нестабилното време, променливо и облачно не очекува и утре

Времето утре ќе биде променливо облачно со сончеви периоди и нестабилно со локален пороен дожд, грмежи и засилен ветер....

УХМР пoвтopнo пpeдyпpeдувa – Попладне останeтe дома, нeвpeмe доаѓа во Македонија

Управата за хидрометеоролошки работи предупредува дека попладне, како и во вечерните и ноќните часови ќе биде нестабилно со пороен...
- Advertisement -

Четврток ни носи релативно студено време. Наутро минималната температура во најголем дел од земјата ќе има вредност помеѓу -1°С и 2°С, односно помеѓу -5°С и -3°С на повисоките места.

Дневната максимална температура ќе има вредност околу 0°С на повисоките места, низ котлините околу 3°С, односно до 6°С во гевгелискиот регион.

Ќе преовладува облачно време низ целата земја. Рано наутро ќе провејува слаб снег во јужната половина на земјата, без речиси никаква шанса за снежна покривка, бидејќи станува збор за сосема слаби врнежи. Можно е да има сосема слаб снег и на планините долж источната граница.

Ќе дува слаб северен ветер.

Навачер облачноста постепено ќе се намалува.

Скопскиот крај очекува воглавно облачно време во текот на целиот ден.

Температура ќе има минимална вредност до -1°С, максимална вредност до 3°С.

Извор:zase.mk

Latest News

ШИЛЕГОВ ЗА АПАСИЕВ: МАКЕДОНСКИОТ ШЕШЕЉ ИМА КОСА И БРАДА

Откако вчера Димитар Апасиев, од Левица на својот Фејсбук профил објави статус преку кој упати навреда кон министерката за...

Тома Фила открива: Ќерката на Милошевиќ бараше од татко и да да се caмоубиe кога дошле да го aпcат

Еден од најпознатите адвокати со македонско потекло, Тома Фила проговори досега непознати детали за апсењето на поранешниот претседател на Србија. Слободан Милошевиќ. Клучна улога...

Дали треба да се врати задолжителниот вoeн рок во Македонија?

Дали на Македонија и е потребно враќање на задолжителниот воен рок, експерти коментираат дека тоа прашање зависи од повеќе фактори, вклучително и од одлуката...

ВИДЕО: Дождот направи езера во Аеродром, жителите почнаа да пливаат

Еден млад скопјанец реши на оваа мака да направи смешно видео и да го објави на социјалната мрежа Тик-Ток. Неколку скопски населби деновиве беа поплавени...

A3диcуваат ли бaндите на власта: Дали Вице Заев стои зад опожapeните автомобили во Скопје или власта е неспособна да се справи со обични...

Дали Вице Заев се активира и во Скопје?! Дали Вице Заев, братот на Зоран Заев, за кој слушнавме дека давал насоки чие возило...

More Articles Like This