Стpшна несpеќа во Македонија: Пежо прега3и шестгодишно дете

  • April 15, 2019

Во 15.45 часот на улица „Војводинска“ во Прилеп се случила страшна несреќа кога патничко возило „Пежо“ со прилепски регистарски ознаки, управувано од 50-годишниот С.Ѓ. уд рило во шестгодишно дете од Прилеп.

Детето се здобило со тешки телесни пов реди и му била укажана помош во Градската болница Прилеп.

Увид на местото на настанот извршила екипа од Полициската станица Прилеп

Претходно «
Следно »