December 2, 2021, 4:41 am

Стpaшнa cooбpaќajка нa пaтoт Гостивар-Кичево: Heoфициjaлнo eдeн зaгинaт и пoвeќeминa пoвpeдeни

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Тешка сообраќајна несреќа се случи попладнево на магистралниот пат Гостивар-Кичево, а неофицијално едно лице загинало, објави веб-страницата Гостивар Прес.

Според информации од очевидци, во несреќата учествувале три возила, а повеќе лица се здобиле со повреди и итно се пренесени во болница.

Од полицијата за подоцна најавуваат повеќе детали за тешката сообраќајната несреќа.

Latest News

Вучиќ открива: Дeмонстpaнтите на пpoтecтот беа вoopyжени

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, изјави дека за насилството што го предизвикаа демонстрантите на протестите при блокадата на патот...

More Articles Like This