September 25, 2020, 6:12 am

Сугаревски директор на Царина, ова се имињата на директорите на најголемите државни институции

Поврзано

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа....

Георгиев: Ова со Артан Груби навестува нов институционален аpанжман во политичкиот cистем во Македонија

Овој аранжман што се случува особено сега кој што почна со синтагмата премиер Албанец, премиер од ДУИ и со...
- Advertisement -

Неофицијално познати се имињата на директорите во поголем дел од државите институции и агенции.Најзвучно име е досегашниот министер за транспорт и врски Горан Сугарески кој треба да биде прв човек на царината. Останатите директори се кадри на ДУИ на кого му припадна поголемиот дел од коалицискиот колач.

Па така директор на АЕК треба да биде сегашниот прв човек на Железници Фестим Халил, на Мепсо е предвиден Бесим Кока, на ЦУК – Бардул Насуфи. Државен инспекторат за труд – оди кај Хади Фетиши, Управа за водење на матичните книги кај Амир Шабани, Агенција за млади и спорт – Авни Рустеми кој е претседател на младината на ДУИ а Центар за образование на возразни ќе го раководи Нагип Назмиу.

Latest News

Ако немало Македонци, можело ли речиси 200 години да има „Македонско прашање“?

Кога се чита бугарскиот меморандум до членките на ЕУ, со кој се негира се’ македонско, почнувајќи од јазикот, секој...

Време: Сончево до 31 степен, попладне доаѓа дожд

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец. Кон...

Костовски: СДСМ планира приватизација на Македонски пошти

Трифун Костовски, сопственикот на Еуростандард банка во вечерашното гостување во емисијата Заспиј ако можеш вели дека е убеден дека подолг временски период е кроен...

Заев мора да сфати дека не држи мoнопол на клучните одлуки за европските прашања

Заев мора да сфати дека не држи монопол на клучните одлуки за европските прашања и мора да понуди платформа. Доколку сам го истурка процесот...

(Видео) Нов инцидент на полициска бpyталност

По вчерашниот бpyтален нaпaд на луѓе во Битола, вечерва нов инцидeнт со исти исход се случи во Скопје. На видеото кое кружи на...

More Articles Like This