August 11, 2020, 1:21 am

СУКЊАТА НА НЕЈЗИНАТА ЌЕРКА МИРИСАЛА МНОГУ ЧУДНО: Кога ја распарала не можела да верува што излегло од неа

Поврзано

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. ...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе...
- Advertisement -

Наталија Кирквуд од Велика Британија забележала дека од сукњата на нејзината 7 – годишна ќерка доаѓа непријатна миризба. Најпрво таа помислила дека малото девојче ставило нешто во џебот, но кога се уверила дека тоа не е случајот, добро го прегледала парчето облека, за на него да забележени еден помал набор.

Кога Натајилја ја распарала сукњата за да види што се крие наборот, не ни помислила дека може наиде на таков ужас бидејќи во наборот имало мало мртво глувче.

– Се чувствував ужасно кога го најдов заради помислата дека толку време бил толку блиску, речиси на кожата на мојата ќерка. Таа сукња и ја облекував повеќе пати. Што ќе се случеше да не го пронајдов на време и да разболеше заради тоа?, раскажала мајката за „The Mirror“.

Таа парчето облека го купила во продавницата Асда во гратчето Дунстејбл, во централна Англија каде што тие живеат.

– Ќерка ми има повеќе сукњи, но меѓу сите и оваа доста ја носеше. Откако најпрво ја почувствував миризбата ја исправ, но не успеав да ја отстранам. Потоа се решив да ја отворам… Со соуругот го сликавме тоа што го најдовме за да може да му го покажеме на производителот, додава Кирквуд.

Од брендот кој е произведувач на сукњата само кратко одговориле дека имаат спроведено истрага за случајот и дека проблематичното парче облека било произведено минатото лето.

Latest News

Обид за aтeнтaт вpз претседателот на САД Доналд Трамп

Брифингот за новинари во врска со коронавирусот кој претседателот на САД Доналд Трамп го одржуваше во Белата Куќа во...

Експлoзии во центарот на Минск, зaгина едно лице

Еkcплозии одекнуваат во центарот на Минск, јавува дописник на Спутник. Запален е еден автобус, а едно лице загина. Во центарот на белоруската престолнина...

(Видео) Пaника во Англија, се запали фабрика за пластика, издадено предупредување за можни отpoви во воздухот

Голем пожар во пластична фабрика недалеку од Бирмингем предизвика паника во Англија. Дебел црн чад може да се види на милји од местото на...

Иcчезна новинарот на „Спутник“ кој известуваше од протестите во Минск

Фоторепортерот на агенцијата МИА „Русија Север“, Илја Питаjeев, кој ги следи настаните во Минск, не одговара на телефонот повеќе од пет часа. Главниот и одговорен...

Авион од Скопје слетал во Финска со 24 патници позитивни на кopонавирус

Финска ќе воведе задолжителни тестови за коронавирyс и кaрантини за патници од одредени земји со висок pизик, рече во понеделникот надлежниот министер, откако 24...

More Articles Like This