СE ПОЈАВИ ТЕОРИЈА ЗА ЛУЗНАТА НА ХАРИ ПОТЕР КОЈА ГИ ОСТАВИ ФАНОВИТЕ ВО ШOK!

Поврзано

ВЕ ПРОВЕРУВААТ НА ИНТЕРНЕТ: Што работодавците „гуглаат“ за вас пред да ве вработат

Business Insider наведува четири работи што работодавците ги проверуваат за вас на интернет. Едно истражување покажало дека 80% од...

(Видео) НЕВЕРОЈАТНО ОТКРИТИЕ: Група астрономи открија диск галаксија стара 12,5 милијарди години

Група астрономи открија голема диск-галаксија, создадена пред 12,5 милијарди години. Имајќи предвид дека станува збор за најоддалечената галаксија од таков...

(Фото) KPВТА НЕ Е ВОДА: Вонбрачниот син на Шварценегер е копија на татка си

Џозеф Баен (22) е син на Арнолд Шварценегер (72), кој славниот актер го доби со својата љубовница, дадилката на...

На Твитер неодамна се појави теорија за лузната на челото на Хари Потер, а фановите на познатиот магионичар останале шокирани и веднаш започнале расправа на социјалните мрежи.

Хари Потер има лузна на челото која многумина ја опишуваат како “молња”, но на Твитер профилот “Today Years Old” пишува дека воопшто не станува збор за молња туку за потег со рака кој е потребен за да се изведе злокобната клетва “Авада Кедавра” со која Волдеморт пробал да го убие Потер додека бил дете.

Како доказ е објавен и скриншот од страницата “Harry Potter Wikia” токму од тој дел кој е опишан во објавата.

Многу обожаватели на Хари Потер останале зачудени и признале дека, иако многумина од нив ги читале книгите и ги гледале филмовите, не го знаеле овој податок.

“Не сум фан на Хари Потер, но ова ме изненади”, “Всушност не сум го знаел ова. Ги сакам филмовите, но никогаш не сум ги прочитал книгите”, се само дел од коментарите под објавата, но имало и такви кои не биле уверени во оваа теорија.

“Ако тоа е вистина, зошто овој потег никаде не се споменува? И доколку е вистина, зошто Џ. К. Роулинг сѐ уште не го потврдила тоа?”, “Зошто потегот е наопаку на фотографијата?”, пишувале оние кои не веруваат во ваквата теорија.

Извор:tocka.com.mk

Актуелно

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче,...

НИКОЛОСКИ: Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори

Во услови кога за три дена има 115 нови случаи е неодговорно да се зборува за избори, нагласува потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски. Тој...

НИКОЛОСКИ: Кога на Заев му се рyши планот за брзи избори виновни му се граѓаните, во суштина Заев е виновен

Денеска кога на Заев му се руши планот за брзи избори по цена на човечки животи, виновни му се граѓаните а во сушнина Заев...

НИКОЛОСКИ: Македонија е прва во регионот по број на пoчинaти и зapазени, а на дното по број на тестови на милион жители

Споредено со регионот, Македонија е на врвот на листата по број на пoчинати и на зaразени лица на милион жители, но сме дното на...

КАСАМИ ОПАСНОСТ ЗА ЛИДЕРИТЕ: Без маска и ракавици, на иста маса со половина Свиларе

Претседателот на тетовското крило на БЕСА Билал Касами и коалиционен партнер на СДСМ и Зоран Заев, денес, спротивно на сите протоколи за заштите од...

Повеќе вести