ТАЖНА ВЕСТ:Почина музичката легенда Оливер Драгојевиќ

  • July 29, 2018
  • Коментари

Музичката легенда Оливер Драгојевиќ почина во Сплит во 71 година од животот. Тажната вест за смртта на музичката легенда ја соопшти неговото семејство.

Драгојевиќ зад себе остави бројни музички записи и имаше милиони обожаватели на просторите на поранешна Југославија.

Тој почина една година откако му беше дијагностициран рак на белите дробови.

Претходно «
Следно »