January 19, 2021, 9:24 am

ТАЖНА ВЕСТ:Почина музичката легенда Оливер Драгојевиќ

Поврзано

Сообраќајот во прeкин: Тешка сообраќајна нecpеќа кај село Мождовњак

Две патнички возила се судрија вечерва во атарот на селото Длабочица, кривопаланечко, поради што сообраќајот на патот Куманово –...

Мијалков негира дека го наредил прислушувањето и уништувањето на два системи за следење на комуникацијата

Екс шефот на УБК, Сашо Мијалков негира дека го наредил прислушувањето и уништувањето на два системи за следење на...

Државниот санитарен и здравствен инспекторат влезе во куќата на доктор Мухамед Асани, лекарот и директор на струшката болница

Инспектори на Државниот санитарен и здравствен инспекторат во придружба на полицијата попладнево влегле во куќата на лекарот и директор...
- Advertisement -

Музичката легенда Оливер Драгојевиќ почина во Сплит во 71 година од животот. Тажната вест за смртта на музичката легенда ја соопшти неговото семејство.

Драгојевиќ зад себе остави бројни музички записи и имаше милиони обожаватели на просторите на поранешна Југославија.

Тој почина една година откако му беше дијагностициран рак на белите дробови.

Latest News

Заев caкa мeтoдитe нa мaнипyлaции и фaлcификaти нa избopи, дa ги пpимeни и зa пoпиcoт

Секаде во светот се попишуваат граѓани кои живеат во одредена земја, само пописот по стадарди и методологија на Заев...

More Articles Like This