ТАКСИСТ НАПАДНАТ ВО СКОПЈЕ: Три лица натепале таксист во Керамидница

  • May 27, 2018

Таксистот Љ.С. (37) од Скопје синоќа околу 1 часот бил физички нападнат од три непознати лица на улицата „519 во скопската населба Керамидница.

Како што информира МВР, Љ.С. добил дојава да земе патници од улицата „519“ и кога пристигнал ги прашал трите непознати лица дали се тие лицата што повикале такси по што бил физички нападнат.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителите и за целосно расчистување на случајот.

Претходно «
Следно »