ТАЛАТ СЕ ПОФАЛИ СО СЕВЕРНА НАПИШАНА НА ТРИ ЈАЗИКА: Се пофали со новите тројазични табли

Поврзано

Во програмата на СДСМ нема ништо ново само препишани проекти кои не се исполнети во изминатите 3 години

Во денешната емисија „Еконмски факти“ на ТВ Алфа гостуваше претседателот на комисјата за економија при ВМРО – ДПМНЕ Дарко...

Дурловски јавно ја праша Шекеринска: Дали СДСМ стои зад заложбите на БЕСА со кои се заговара кантонизација на Македонија

Од говорницата на митингот во Крушево, носителот на ИЕ 5 Игор Дурловски ја праша Радмила Шекеринска после името и...

Членството на СДСМ не сака да биде користено како жив штит пред семејството Заеви

Ни преостануваат точно 10 дена пред да ја донесеме одлуката во кој правец ќе се движи Македонија. Знам, во...

Претседатлеот на Собранието на Република Македонија Талат Џафери се пофали дека натписите во Парламентот се на три јазици: Македонски, Албански и Англиски.

„Собранието на Република С Македонија со натпис на три јазици“, напиша Џафери на својот профил на „Фејсбук“.

 

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë së Veriut me mbishkrim në tre gjuhë.Собранието на Република Северна Македонија со натпис на три јазици.

Julkaissut Talat Xhaferi Maanantaina 27. toukokuuta 2019

Актуелно

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Прилеп

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите на Прилеп. Cледете во...

Во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Крушево

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Крушево. Неговото обраќање во живо можете да го...

(Во живo) Христијан Мицкоски на сpeдбa со жителите на општина Кpивoгaштaни

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од општина Кривогаштани. Неговото обраќање може да го следите...

ВМРО-ДПМНЕ убедливо победува на 15 јули, Заев губи и во Муртино

ВМРО-ДПМНЕ победува на 15 јули ова го покажува најновата анкета на почитувана американска агенција за мерење на јавното мислење . Анкетите по изборни единици...

Уkpaдeни еден милион евра од куќа во Скопје

58.560.000 денари му биле украдени на скопјанец од скопската населба Нерези, откако крадец кој влегол преку прозорецот на неговата тераса успеал да украде 800.000...

Повеќе вести