ТАЛАТ ЏАФЕРИ ВЛЕЗЕ ВО ПРЕТСЕДАТЕЛСКИОТ КАБИНЕТ: Прв гостин му е Жбогар

  • May 3, 2017
  • Коментари

Веднаш по влегувањето во кабинетот, Џафери имаше средба со евроамбасадорот Самуел Жбогар.

talatzbogar-610x336

Талат Џафери изутринава дојде во Собранието на РМ и влезе во кабинетот на претседателот на законодавниот дом, потрдија собраниските служби. Албанското знаме од сега ќе стои во претседателскиот кабинет во Собранието.

Веднаш по влегувањето во кабинетот, Џафери имаше средба со евроамбасадорот Самуел Жбогар.

Талат Џафери во четвртокот на незаконски, неделовнички и нелегитимен беше прогласен за претседател на Собранието од пратениците на СДСМ и дел од албанските партии.

Веднаш по влегувањето во кабинетот, Џафери имаше средба со евроамбасадорот Самуел Жбогар.

 

 

 

 

Претходно «
Следно »