ТАМАРА СЕ РАСПЛАКА КОГА ЈА ВИДЕ ХАНА: Многу емоции и радост кога пристигна на Аеродромот Скопје

Поврзано

(Видео) БЕЗ КОМЕНТАР: Караџоски ги oбвини мpтвитe дека доцна дошле на лекар

Ние немаме новодијагностицирани пациенти, туку точно знаеме од кои кластери, од кои семејства потекнуваат, ги знаеме лицата кои биле...

АРМИЈАТА КАКО ЛОВАЧКО ДРУШТВО: Шеќеринска направи од Армијата ловечко друштво, со пет различни униформи и без опрема

Драган Ковачки, поранешен Полковник во Армијата на Република Македонија, сегашен кандидат за пратеник од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, за изборната...

ЧУЛЕВ ДО ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБЕНИЦИ: Колеги, Ви благодарам за вашиот придонес во надминување на оваа состојба

Владата на денешната седница донесе одлука со која oд утре целосно престанува да важи Одлуката за ограничување на движењето...

Македонската ѕвезда Тамара Тодевска, која се пласираше на осмото место на Евровизија, вечерва на полноќ пристигна на скопскиот аеродром каде беше пречекана од голем број обожаватели и од членови на нејзиното семејство, нејзиниот сопруг и нејзината ќеркичка Хана.

Тамара беше видно изненадена од поголемиот број обожаватели и поддржувачи кои и посакаа топло добредојде. Тамара најпрвин ја побара ќерката Хана и кога ја прегрна се расплака и силно ја прегрна својата ќерка и не ја испушти од себе.

Секако тука беше и нејзиниот сопруг Александар Димитровски кој веднаш искрено и посака добредојде.

Таа им се заблагодари на фановите, кои ја чекаа неколку часа.

-Отидовме, видовме, победивме! Извинете што ме чекавте долго, не беше до нас тоа што доцневме. Ова што го гледавте што го доживеавме сите заедно е резултат на тимска работа, многу љубов и посветеност. Напорно работевме три месеци и последниот ден во финалето сфативме дека се вредеше – рече Тамара.

Таа му се заблагодари на тимот и на нејзините најблиски, а рече дека најмногу и фалела нејзината ќеркичка.

-Направивме добар резултат, иако искрено очекувавме повеќе, но добро поминавме. Фала ви. Многу сум среќна што се обединивме овие неколку дена, заедно славевме музика, љубов нешто што ретко се случува. Среќна сум што ви го овозможив тоа и се надевам отворивме пат за следните претставници – порача Тамара.

Актуелно

ДО КОГА ЌЕ ГО ПУШТАТЕ ДЕВОЈЧЕТО ДОМА РАСПЛАКАНО?: Заев ја oбвини Нина Групер за лошата состојба на буџетот

Планира ли Зоран Заев да ја пyшти низ вода министерката за финансии, Нина Ангеловска? До кога ќе го пуштате...

СКАРАНИ СО ЛОГИКА, ОЧИГЛЕДНО ГИ СОВЕТУВА ЗАЕВ: Поради непочитување на мерките Комисијата за заразни болести препорача укинување на полицискиот час

Поради непочитување на мерките за заштита од коронавирус во државата, Комисијата за заразни болести ѝ препорачува на Владата укинување на полицискиот час, отворање на...

СКОПЈЕ ЕПИЦЕНТАР НА ЗАРАЗАТА: 16 нови случаи на коронавирус во Македонија

Министерството за здравство информира дека денеска Институтот за јавно здравје регистрира 14 оздравени пациенти во: Скопје-3 и Тетово-11. На Клиниката за инфективни болести и фебрилни...

РУСКОСКА: Јанева ја избра страната на злoтo, торбата Луј Витон завршила кај родителите на Јовановски

Катица Јанева уште е во филмот на Чарлиевите Ангели, со овије зборови обвинителката Вилма Рускоска, ги почна завршните зборови за предметот „Рекет“. Според неа, Јанева...

OД КАДЕ МУ ИНФОРМАЦИИ НА КУРТИ: Избори во Македонија ќе има во јули

– Вршителот на должноста премиер на Косово Албин Курти денеска повторно се заложи за вонредни парламентрни избори во неговата земја, наведувајќи неколку држави во...

Повеќе вести