ТАПА И ВО РОСОМАН: Црвен картон за СДС од земјоделците и излажаните граѓани!

Поврзано

Боки 13 пoднeсe уште 30 кpивични пpијaви против функционери на влacтa, следуваат уште повеќе

Осудениот во случајот „Рекет“ Бојан Јовановски продолжи со поднесување кривични пријави во скопското обвинителство поврзани со предметите „Рекет“ и...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото...

Финансиска поддршка за компаниите кои ќе вработат млади до 29 години

Носителот на листа на изборна единица 3 и генерален секретар на ВМРО-ДПМНЕ Игор Јанушев денеска е во посета на...

Се помалку и помалку луѓе на собирите на СДСМ, народот го казнува Заев, дебакл на СДСМ и во Росоман

Фијаското од предизборна кампања кое го има СДСМ продолжува и понатаму Едвај триесетина луѓе се собраа во Росоман да дадат подршка на СДСМ и Заев. Народната казна за политиките на ненародната влада на СДСМ стигна бргу. Се помалце и помалце граѓани ги посетуваат митинзите и собирите на СДСМ.

И покрај обидите за вештачко пумпање на бројките на собирите преку носење на автобуси, нарачани анкети сликите на терен ја прикажуваат реалноста за подршката на граѓаните на оваа влада. Заев е досега најнепопуларниот премиер кој го имала државата и неговата влада е најнепопуларната влада која ја имала Македонија.

Црвениот картон за СДСМ ќе стигне на 15 октомври кога сиот народ кои ги игнорира нивните предизборни собири ќе им го зададе последниот удар со лист и пенкало за штетните антидржавни политики.

Актуелно

(Фото) Нeврeмeтo нарави хaoc во Скопје

Невремето кое пред малку го затекна главниот град на Македонија предизвика хаос во собраќајот. Голем број возила чекаат во...

(Во живо) Христијан Мицкоски на средба со жителите на Шуто Оризари

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, попладнево е на средба со жителите од Шуто Оризари. Неговото обраќање може да го следите...

Чулев: Изборни нepегуларности нajcтрого ќе се caнкционираат, без разлика од која партија доаѓаат

Главен акцент треба да се стави на спречување на секаков вид на изборни нерегуларности, кои најстрого ќе бидат санкционирани, без оглед од која политичка...

(Видео) По зakaните по неговиот и животот на Јовановски, Дуковски видно вознемиpeн, известени се и амбасадите

Видно вознемирен и нервозен вака може единствено да се опиште денешниот настап на адвокатот на Бојан Јовановски, Сашо Дуковски при изјавата пред обвинителството откако...

Нови „бомби“ во етерот – што мисли Заев за Бранко Црвенковски и неговите луѓе, и колкав е неговиот капитал

Нови аудио снимки од свиркачи се појавија на социјалната мрежа „ЈуТјуб“ на кои може да се слушнат секвенци од разгвор кој Зоран Заев го...

Повеќе вести