Тасевски до власта: Ве знаат од Бардовци дека сте во влада?

Поврзано

Д-р Андоновска: Апceте ги одма и kpивична пријава за пратеничката од СДСМ која го загpo3ува здравјето

Доктор Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката која денес позитивна на коронавирус дојде во...

Пpaтeницитe пoзитивни на KOBИД19 да одат на pacпит во Oбвинитeлcтвo

Адвокатот Драган Пешевски „пушти глас“ до Обвинителството да ги повика пратениците кои денес го прекршија решението за изолација на...

Апасиев најави пријави за биолошки тepopизам ако дојдат 3apa3eни пратеници на седница

Лидерот на Левица и пратеник, Димитар Апасиев уште вчера по најавата на власта дека ако не се обезбеди кворум...
- Advertisement -

Актерот Сашо Тасевски на социјалните мрежи реагираше на најавата дека ќе се воведе полициски час во текот на ноќта, во исто време додека власта на сила турка попис кој, подразбира пуштање дома непознати лица кои оделе од куќќа во куќа во време на пандемија.

„Гилиптери, ќе воведете полициски час и во исто време убедувате дека да ти влезат тројца непознати дома за попис е безбедно!!! Ве знаат од Бардовци дека сте во влада?“, реагираше Тасевски.

Latest News

Д-р Андоновска: Апceте ги одма и kpивична пријава за пратеничката од СДСМ која го загpo3ува здравјето

Доктор Марија Андоновска од ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува дека пратеничката која денес позитивна на коронавирус дојде во...

More Articles Like This