January 23, 2021, 9:04 am

Тасевски до Захариева: Вашето минато нема да го зaборават синовите и внуците на оние отceчени глави со кои сте се сликале како администратори

Поврзано

Ристески за Глобал, сапуницата која трае: Дали оваа лакрдија на Владата треба да се сфати како хуман потег и солидарност, како суптилна наредба...

Марјан Ристески од ВМРО-ДПМНЕ остро реагираше на препорака од Владата до државните институции, Локалните самоуправи и ЈП да донираат...

10 годишно девојче пoчинa поради „ТикТок“ предизвик

Обвинителството отвори истрага за смртта на 10-годишно девојче кое, наводно, учествувало во „предизвикот за затемнување“, предизвик што се здоби...

На дeнeшeн дeн, 1945 гoдинa вo Кавадарци нapoдoт пpecyдил..

Нa денешен ден, 22-ри јануари 1945 година во Кавадарци по изречената пресуда од страна на Народниот суд во Кавадарци...
- Advertisement -

Актерот Сашо Тасевски ја потсети минитерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина Захариева за злостортвата што ги правеле „администраторите“ во Втората светска војна како што сега ги нарекува Заев.

Особено нема да го заборават синовите и внуците на оние отсечени глави со кои сте се сликале како администратори. Не можеме да заборавиме. И не сакаме. Не сме Заев. И не сме ист народ ниту имаме заедничка историја.
А вие кои го браните несудениот ви Нобеловец со сета своја глупавост, погледнете ја добро сликава. Да ви излезе пред очи секогаш кога браните велепредавници-напиша актерот.

Захаринче бара да бидеме казнувани за говор на омраза против Бугарите, а вие кога ќе се извините за ОВА!!!!Ова е вашето…

Posted by Sasho Tasevski on Friday, November 27, 2020

Latest News

Бил Гejтс се вakцинираше

Основачот на Мајкрософт, Бил Гејтс, ја прими првата доза од вакцината против коронавирус. За ова тој денеска соопшти на...

More Articles Like This