Тасевски до Симовски: Знаеш кога ќе ги пуштиме дома попишувачите, мало сутра

Поврзано

Член на СДCM и поранешен професо на ПМФ: Царовска е неука, неискусна импровизаторка

На програмите на МОН и Царовска се спротивставуваат и универзитетски професори, членови на СДСМ. Еден од нив е и...

ПЦР тecтот за kopoнавируcoт нема никаква врска со миkpoчипoBи

Манипулативен пост ја дезинформира јавноста дека со ПЦР тестовите се „чипираат“ граѓаните и на доволно јасен начин повикува...

И3mислени изјави на Жak Атали – гopиво за теориите на 3aговор околу KoBид-19 и во земјава

Лажни зборови на Жак Атали се вметнати како фалсификат во една книга со интервјуа, каде е поместено и интервју...
- Advertisement -

Актерот Сашо Тасевски на својот фејсбук профил реагираше на заканите дела граѓаните кои нема да ги примаат попишувачите дома од било кои причини, дали поради страв од пандемијата, или поради бојкот на пописот, ќе бидат казнети со парична казна.

„Кажете му на овој главниот попишувач да престане да се заканува со казни за оние кои нема да сакаат да ги примат дома попишувачите.
Зашто со прст не мрднавте да донесете вакцини. Не мрднавте со прст за здравјето на граѓаните. После една година ковид, имаме преку 3000 мртви и тој број расте секој ден. Ни попишувачите нема да ги вакцинирате. И за нив немате вакцини.
Арогантно копиле. Ќе ве казниме, па ќе ве казниме.
Ќе ни се фатите.
Па уште убедува не е опасно ако ни влезат дома.
После она што го преживуваме цела година, со нов бран на заразата, со мерки за заштита што се на сила, знаеш кога ќе ги пуштиме дома?
Мало сутра!!!,“, порача Тасевски

Latest News

Мизрахи: СДСМ и власта нека си погледнат во дворот и нека се запрашаат зошто мнозинството е такво какво што е

Во вечерашното издание во емисија „Патот кон" на ТВ Алсат М гостуваше пратеничката од редовите на ВМРО-ДПМНЕ, Рашела Мизрахи...

More Articles Like This