September 27, 2020, 12:02 pm

ТАСЕВСКИ: Македонците станаа балкански Кypди, народ без држава

Поврзано

Мицкоски закажа прес-конференција во 14 часот во партиското седиште

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски во 14 часот ќе се обрати на прес-конференција во партиското седиште.

ВМРО-ДПМНЕ: Фирма на советник во Град Скопје, близок до Шилегов, фаворизирана од ФИТР, истата добивала тендери во 2018

Како истата фирма „Бригада Дизајн“ без тендер во четири очи добила две јавни набавки во вредност од над 40...

(Видео) Нелоски: 11.8 милиoни за coвeтник на СДСМ во Гpaд Скопје пpeкy Фондот за инoвaции

Продолжуваат иновативните методи за испумпување пари од државата. Фондот за иновации продолжува да иновира нови начини за испумпување на пари...
- Advertisement -

Не остана ништо од Македонија, коментира актерот Сашо Тасевски разочаран од фотографијата на која министерката за одбрана Радмила Шекеринска позира пред амблемите на УЧК.

Македонците станаа балкански Курди. Народ без држава
Ова треба да е министер за одбрана, а не МИНИСТЕР ЗА РЕЗИЛ.
Едно општество за сите, ама без Македонците.
Таков е кошмарот наречен Северна Македонија, порача Тасевски.

Не остана ништо од Македонија. Македонците станаа балкански Курди. Народ без државаОва треба да е министер за одбрана,…

Julkaissut Sasho Tasevski Perjantaina 29. toukokuuta 2020

Latest News

Филипче најави отворање на границите на земјите од регионот без ПЦР тестови

Министерот за здравство Венко Филипче денеска изјави дека сите земји во регионот разговараат во еден момент да ги отворорат...

Први снимки од вoeниoт koнфлиkт во Нагорно-Карабах – прецизни apтилepиckи yдapи, yништeни тeнkoви и оклопни возила на Азербејџан

Единиците на Армијата за одбрана на Карабах нанесуваат големи штети по техника и човечки капацитети на Азербејџанската армија. На снимки објавени од армијата на...

ВО ЖИВО: Заев ќе ги презентира новите антикризни мерки

Најнова информација: Прес конференцијата е поместена за 13.15 часот Следете ја во живо прес конференцијата на која ќе бидат објавени мерките од четвртиот антикризен пакет. Мерките...

Заев се откажа од Гоце: Можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото, Гоце Делчев не може да не двои

Низ отворен процес на соработка покажавме дека можеме да ги надминеме спорните прашања од минатото и да се сплотиме околу она што е...

Трамп сподели детали за средбата помеѓу Вучиќ и Хоти – многу се гушкале кога потпишале

Американскиот претседател Доналд Трамп на предизборниот собир во Мидлтаун во Пенсилванија повторно се осврна на договорот помеѓу Белград и Приштина и го оцени како...

More Articles Like This