October 27, 2021, 8:37 pm

Тасевски: На вeлепредавникот почнаа да му пречaт нашите историчари, неразумни биле, па ќе ги менувал

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Актерот Сашо Тасевски на фејсбук ја коментираша изјавата на Заев дека ќе се менуваат членови од Комисијата за историски прашања која беше формирана согласно Договорот за добрососедство.

„На велепредавникот почнаа да му пречат нашите историчари. Неразумни биле. Ќе ги менувал. Бугарските му се поразумни! Он ја остава историјата на научниците, ама не на нашите. Разумно му е бугарските историчари да ја пишуваат нашата историја, искоментира тој.

Скандалозно!!!!

Единствениот неразумен си ти!

Гледај смени ги!

Аууууу, каква будала, луѓе мои!“, пишува Тасевски.

На велепредавникот почнаа да му пречат нашите историчари. Неразумни биле. Ќе ги менувал. Бугарските му се поразумни! Он…

Posted by Sasho Tasevski on Tuesday, December 15, 2020

Latest News

Мицкоски: Секој атом од енергијата ќе го вложам да направиме подобри услови за живот, веќе правиме планови за силни промени каде победуваме

Планирам секој атом од својата енергија да го вложам да работам за граѓаните, да бидам нивен сервис, да направиме...

More Articles Like This