December 9, 2021, 9:00 am

Тасевски: Ќе ве обединиме сите за peшетки

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Актерот Сашо Тасевски ја коментираше изјавата на премиерот Зоран Заев за „обединување против злото“.

Тој посочи дека нема потреба за обеднување бидејќи на крајот сите ќе бидат обединети во затвор.

-Заев другарче, нема потреба сега да се обединувате. Не се мачете. По парламентарните избори, ние ќе ве обединиме. Сите одите зад решетки. Обединети.
Таму ќе ве пречекаат домаќините со шише зејтин за подмачкуење. Така прават таму. Ми раскажуел еден. Лепота. Обединети и соединети во задоволството.

Latest News

(Фото) Несекојдневна ситуација: Автомобил падна во езерце во Градски парк

Автомобил „Пежо 206“ паднал во езерце во Градскиот парк во Скопје. Засега не се познати причините за оваа незгода. Фотографиите се...

More Articles Like This