ТАТКОТО НА ШАКИРА, МАКЕДОНЕЦ: Светски познатата пејачка влече корени од православно Македонско семејство

Поврзано

Наташа Беквалац гoлa во бaзен

Атрактивната пејачка Наташа Беквалац(39) во провокативно издание, како вистинска морска сирена. Поп-sвездата ги „запали“ социјалните мрежи со нов пост...

Нашите баби никогаш не знаеле за стрес, а причината е едноставна

Баби или прабаби, за кого како. Често за нив размислуваме како отсекогаш делувале смирено, со благ поглед во очите...

Ова видео има 14 милиони прегледи за еден ден: „Најоткачената“ реакција на жена кога и кажаа да стави маска

Сè поголем број продавници во САД бараат од своите потрошувачи да носат маски, но некои упорно одбиваат да го...

Ако се прашате зошто Шакира и Пике на своите синови им дале православни имиња, стигна и одговорот.

Кога пеачката во 2014 година на првиот син му дала име Милан, многумина се изненадиле, но го прифатиле нејзиниот избор, додека помалку изненадување следело за името Саша, кое е исто така православно.

Порталите во прв план го ставаат Вилијам, таткото на Шакира, кој по едни е потомок од Македонци, а по други пораснал во православно опкружување.

Els meus mites.

A post shared by Gerard Piqué (@3gerardpique) on

Големо внимание предизвикала веста дека познатата колумбиска пеачка и нејзиниот сопруг фудбалер на Барселона Жерар Пике, на второто дете му дале име Саша. Со обзир дека првиот син добил име Милан, јавноста почнала да шпекулира зошто славниот пар се одлучил на децата да им дадат православни имиња.

Некои интернет портали објаснуваат дека таткото на Шакира, Вилијам Мебарак Чадид е роден во Либан, католик, односно потомок на православен Македонец.

Campions!!!! Força Barça!

A post shared by Gerard Piqué (@3gerardpique) on

Без разлика што нема потврда дали двете теории се точни, факт е дека Колумбијката и Шпанецот им дале на синовите имиња Милан и Саша, што значи дека православието имало големо влијание на оваа одлука.

Актуелно

(Видео) Нов блам на Заев, го нaпаѓа Макрон пред пранкери кои се претставија како Грета Тунберг и нејзиниот татко

Зоран Заев стана мета на нов меѓународен блам овој пат на пранкери кои се преставија како активистката против климатските...

(Видео) Следете во живо: Мицкоски на средба со жителите на Гевгелија

Xристијан Мицкоски, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за премиер на Република Македонија, оствари средба со жителите на Гевгелија. Следете го во живо неговото обраќање: https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/2791515140954941

(Видео) Следете во живо: Христијан Мицкоски на средба со жителите на Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со жителите на Богданци. проследете те го неговото обраќање во живо. https://www.facebook.com/iNFOMAX.mk/videos/388385615456126

(Видео) Следете во живо: Мицкоски ја промовира програмата на ВМРО-ДПМНЕ во Богданци

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денес ја посети општина Богданци. Тој на средбата со граѓаните од оваа општина и им ја претстави програмата со која...

Зaконoт за потекло на имотот ќе биде донесен, тој што не може да го докаже потеклото на истиот ќе се кoнфиcкувa и кpивичнo ќе...

Тоа што ние го ветуваме и на што се обврзуваме е дека ќе донесеме закон со кој ќе се провери имотната состојба на сите...

Повеќе вести