October 21, 2021, 11:28 am

Детали од МВР за пopaнeшeн гpaдoнaчaлник нa Петровец од СДСМ cи гo пpoбoдeл cинoт

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

На 26.09.2021 околу 14.50 часот во СВР Скопје – Полициско одделение Петровец било пријавено дека околу 13.30 часот во с.Ржаничино, скопско, по претходна расправија во домот, З.Ц.(53) со остар предмет му нанел повреди на неговиот син Ј.Ц.(22).

Се работи за Звонко Цветковски (53), вработен во Бирото за јавна безбедност во МВР и поранешен градоначалник на Петровец од СДСМ, со две убодни рани во стомакот си го ранил синот Ј.Ц. (22). Од МВР го потврдија инцидентот.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

Синот веднаш бил однесен во Клиничкиот центар „Мајка Тереза“. За инцидентот било известено и Основното јавно обвинителство за извршено кривично дело телесна повреда при семејно насилство.

Latest News

Извecтyвaње oд Министepcтво зa здpaвcтво: Нacкоpo ќe ce нaбaви eдинcтвeниот лek зa Koвид-19 „Moлнoпиpaвиp“

Министерството за здравство ја информира јавноста дека ќе го набави лекот Молнопиравир, единствен лек против Ковид-19. Министерството проактивно стапи...

More Articles Like This