Татко и син повредени во тепачка во Охрид

Поврзано

ХOPOP: Застанале среде улица и од автомобилот со пиштoл пyкaлe во кyчe cкитник

На 01.06.2020 во 23.06 часот во СВР Скопје било пријавено дека околу 22.30 часот на паркинг позади трговски центар...

УДPИЛ ВО ОГРАДА ОД КУЌА: Мотоциклист се здoбил со тeшки пoвpeди

На 01.06.2020 во 21.50 часот било пријавено дека на ул.„Ѓорѓи Соколов“ во Кавадарци мотоцикл „балтијан“, без регистарски ознаки, управуван...

СИ ЗАРАБОТИЈА КAЗHИ: Кpивични пpијaви за нacилcтвoтo во Матка

Одделението за насилен криминал во Единицата за насилен криминал при Секторот за внатрешни работи Скопје поднесе кривичнa пријавa, до...

Татко и син се повредени откако биле физички нападнати од страна на три лица на булеварот „Туристичка“ во Охрид.

tepacka-1

Двајцата се пренесени и задржани на лекување во Медицинскиот центар во Охрид. Кај 18-годишното момче У.И. констатирано е дека има внатрешно крварање на мозокот, а 44-годишниот У.И. се здобил со телесни повреди.

Полицијата денеска соопшти дека синоќа во 22:50 часот во полициската станица било пријавено нарушување на јавниот ред и мир на булеварот „Туристичка“ по што полициски службеници излегле на местото на настанот каде ги затекнале таткото и синот. Од извршниот разговор со нив е утврдено дека 18-годишното момче, движејќи се со возило, било сопрено од страна на три непознати лица кои  почнале да викаат на висок тон и да удираат по возилото, при што го оштетиле предниот браник и го скршиле задното десно стоп светло.

По ова, момчето телефонски му се јавило на таткото, а за кратко време кога поминало покрај кафе бар, го забележал неговиот татко паднат на земја како истите лица го удираат со дрвена летва и железна шипка. Кога момчето тргнало да му помогне на таткото, физички било нападнато, по што трите лица побегнале од местото на настанот.

Од страна на СВР Охрид извршен е увид на местото на настанот и подигнати се предмети за натамошна постапка. Се преземаат мерки за целосно расчистување на случајот.

Актуелно

67 НОВИ ЗАРАЗЕНИ ВО МАКЕДОНИЈА: Еден починат, хоспитализирани 6 нови пациенти

Бројката на заразени од опасниот коронавирус и натаму расте, регистрирани 67 нови случаи на коронавирусот во Македонија. Еден е...

(Видео) ПОЧНА ГРАЃАНСКАТА ВОЈНА ВО АМЕРИКА?!: „Падна Рим“, им се удри ли нивниот камен од глава?!

Многумина гледам по социјалните мрежи ликуваат на она што се случува во Америка, велат нека видат како ни беше нам со наместени граѓански војни,...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА: Вилма не ме мрази туку ми љубомори, ама ако нека пукне

Дека е прљав играч, дека е злобен може да кажам. Орце се заебал, мене не можеше да ме купи. Може некој друг може да...

ЗАВРШНИ ЗБОРОВИ НА КАТИЦА ЈАНЕВА: Кичеец бил испраќан да снима политичари и бизнисмени како агент провокатор

Од досега изведените докази на обвинителството можеме да заклучиме дека сведокот Јордан Камчев во неколку наврати сведочеше за сознанија кои ги добил од трети...

НАЈKPИТИЧНО ВО ЧАИР: Состојба по населби во Скопје

Од вкупно 89 новозaболeни од Ковид-19 на целата територија на Македонија, 35 се од подрачјето на град Скопје. Распоредено по населби статистиката е следна: Чаир –...

Повеќе вести