September 28, 2021, 11:41 am

ТАТКО НА КАНДИДАТ ОД СДС КРАДЕЛ ДРВА: Таткото на кандидатот од СДС за Василево крадел дрва!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Животот пристигна, но по се изгледа за кого-како. Таткото на кандидатот за градоначалник на општина Василево од СДС, бил фатен како краде дрва на падините на Беласица, за што како што дознаваме од подрачното одделение на МЗШВ најверојатно ќе се соочи со условна казна. Еден од групата во која дел имал и таткото на градоначалникот, веќе имал и правосилна пресуда за истото дело

Од информации кои ги добивме од шумското претпријатие, сечата сеуште не е дозволена за населението, но со списоци, локални моќници од СДС дозволуваат нивни членови веќе да сечат во шумата.

[kopa_block_quote class=”e.g. kopa-blockquote-1, kopa-blockquote-2″]

-Кољо Јанев -ТАТКОТО на кандидатот на СДСМ фатен во КРАЖБА НА ДРВА!
Денес во атарот на село Трибичино заедно со уште 4 граѓани на општина Василево: Блажо Иванов, Дејан Иванов, Миле Веселинов и Бејзат. ЖИВОТ ЗА СИТЕ ИЛИ САМО ЗА ОЛИГАРСИТЕ НА СДСМ!!!!! – напиша кандидатот на ВМРО-ДПМНЕ и актуелен градоначалник на општината на неговата официјална ФБ страница!

[/kopa_block_quote]

1 коментар

Latest News

Cooбpaќajкa вo Тетово: Мoтoциклиcт тeшкo пoвpeдeн oткaкo ce cyдpи co aвтoмoбил…

На 27.09.2021 во 16.10 часот во СВР Тетово било пријавено дека на крстосница од бул.„Илинденска“ и ул.„Никола Тесла“ во...

More Articles Like This