April 22, 2021, 10:22 pm

ТАЧИ ЗАДОВОЛЕН: Обврска на сите албански пратеници беше да го зацементираме патот на Албанците и на Македонија кон НАТО

Поврзано

Утре ќе се вакцинираат пратениците

Во А1 СЦ Борис Трајковски утре ќе се вакцинираат пратениците од Собранието на РМ, како дел од критичната инфраструктура...

Груевски најави нова фабрика на Кемет Електроникс во Македонија

Деновиве, се очекува Кемет Електроникс кои веќе 7-8 години имаат фабрика за електронски компоненти во автомобилската индустрија во ТИРЗ...

Ќe имa и kpивички приjaви пpoтив бетонизациjaтa нa цeнтpaлното гpaдcко подpaчје

Бетонизацијата на Скопје, надвор од пропис и надвор од јавниот интерес за загадувањето и екологијата на градот ја одобрија...
- Advertisement -

Претседателот на ДПА, Мендух Тачи за ТВ21 го искажал своето задоволство од денешното гласање во законодавниот дом и прифаќањето на уставните промени кои ги предложи Владата.

-Обврска на сите албански пратеници беше да го зацементираме патот на Албанците и на Македонија кон НАТО. Верувам дека ова е многу добра вест за сите граѓани на Македонија, но и за регионот. Тоа беше голем проблем, кој се реши. Во овој процес учествуваа многу лица, политички партии, Владата, но за ова е заслужна меѓународната заедница која не доведе до оваа ситуација. Ќе продолжиме со вакви чекори на реформи, но верувам дека отсега ќе биде полесно. Ситуацијата е релаксирачка и верувам дека од сега многу побрзо ќе чекориме кон НАТО и ЕУ, изјавил Тачи.

Latest News

(Видео) Пандов: Камчев со белешка го спакуваа во Шутка, Рашковски до гуша во kpиминал и kopупција одвај доби домашен притвop

Претседателот на Патриотскиот институт на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Пандов, во своето гостување во вонредното издание на емисијата Неделен брифинг на...

More Articles Like This