ТАЧИ И КАСАМИ НА „ТАЈНА“ СРЕДБА: Што договараа лидерите на ДПА и тетовското крило на БЕСА?

Поврзано

Граѓаните тука сакаат обнова и што поскоро државата да тргне напред

Во моментов сум во населеното место Кучевиште. Заедно со коалиционите партнери Љупчо Димовски и Иван Стоиљковиќ ги посетивме жителите...

Сите треба да бидеме paмнопpaвни граѓани

Вие не сте само една маргинализирана група. Вие сте рамноправни граѓани на Република Македонија исто како и јас. #ИсправиСеМакедонијо #ОдбериОбнова https://www.facebook.com/RaselaMizrahi/posts/179694490219141

(Видео) Денешната одлука не значи дека Македонија добила датум за почеток на пpeгoвoри

Секретарот за меѓународна политика на ВМРО-ДПМНЕ и кандидат за пратеник, Тимчо Муцунски на денешната прес-конференција изјави дека е лажна...

Доцна попладнево, лидерот на тетовското крило на партијата БЕСА Билал Касами остварил неофицијална, или како што објаснува изворот на „Инфомакс“, тајна средба со лидерот на ДПА Мендух Тачи, кој пак прифати да биде дел од владата на Зоран Заев

 

Билал Касами, утринава испрати соопштение до јавноста дека нема да го поддржи предлогот за промена на Уставот со цел промена на името поради принципиелни разлики, односно, поради неговата непристојна понуда за амнестирање на обвинетите од 27.април.

-Предлогот за амнестирање на учесниците во насилството во Собранието на 27 април ги девалвира вредностите што ги целиме со интеграцијата на земјата во НАТО и во ЕУ- вели за Порталб.мк, портпарол на партијата, Елмедин Мемиши.

Запрашан дали пратениците од Движењето БЕСА би гласале за некаков закон за амнестирање на насилниците, Мемиши категорично одговорил “не”.

Актуелно

МИХАИЛОВ ДО СДСМ : Господо од СДС, Вашите 5 минути поминаа, доаѓа правдата во Македонија!

После вчерашните обвинувања од страна на Кире Михаилов, партиски активист и член на ВМРО ДПМНЕ дека против него се...

Преговори нема ни годинава, Германија се пишмани

Германија, која од денеска го презема ротирачкото шестомесечно претседавање со Европската унија од Хрватска, не може да вети почеток на преговорите за членство со...

(Видео) Заев да каже за што ги пoтpoшил парите од Дака и дали го полни пpaвоcудcтвoто со негови луѓе за да бeгa од пpaвдaтa

Зоран Заев вчера призна дека се сретнал со српскиот бизнисмен кој го слушнавме како кажува дека му дал 300.000 евра. Заев мора да собере...

(Видео) Повторно дpaма во cyдницата, Боки 13 обвинyвa за намecтено cyдење

Денес во Кривичниот суд треба да започне судењето за „Меѓународен сојуз“, а на обвинителна клупа седат пратеничката Фросина Ременски и Бојан Јовановски. Овој предмет ќе...

Почнува пријавувањето за гласање на лицaтa со Koвид-19, во caмoизoлaција, бoлни, нeмoќни и хpoничнo бoлнитe

Почнува пријавувањето до Општинските изборни комисии на лицата со Ковид-19 и во самоизолација, на болните, немоќните и хронично болните за гласањето на предвремените парламентарни...

Повеќе вести