ТАЈНАТА НА ЕДЕН ПАТНИК: Шверцувал килограм и 200 грама злато сокриени во ректумот!

Поврзано

Пукано кон касарната „Мирче Ацев“ во Прилеп

Синоќа во Полициската станица Прилеп било пријавено дека од патничко возило со прилепски регистарски ознаки, кое го управувал Ф.Ј.(33),...

(Видео) ВОЗИЛОТО Е ЦЕЛОСНО УHИШТЕНО: Тешка сообраќајна нecреќа, „Jуго“ излета од патот

Cообраќајна нecреќа се случи пред еден час на излезот од Скопје, поточно во населбата Автокоманда, после бензинската станица во...

ВИДЕО: Тeшка сообраќајна нecpеќа на излезот на Скопје

Cообраќајна нecреќа се случи пред еден час на излезот од Скопје, поточно во населбата Автокоманда, после бензинската станица во...

Во очаен обид да избегне плаќање на висока царина, еден Индиjец се обидел да прокриумчари килограм и 200 грама злато во ректумот. Аеродромското обезбедување ја открило златната тајна на овој патник кога забележале дека човекот необично оди
zlatna-plocka

Триесет и шест годишниот Тамил Наду пристигнал во Хајдербад на југот на Индија со лет од Сингапур. Откако било забележано дека патникот необично оди, одведен е на испитување. Во неговите куфери, во лед лампи се пронајдени сокриени 800 грама злато, а кога поминал низ детектор за метал, во ректумот засветеле уште 12 плочки

Цариниците во Индија поминуваат специјална обука како би воочиле чудно однесување кај шверцерите кои пренесуваат злато. Драгоцениот метал купен во Синагапур или Дубаи се продава во Индија по значително повисока цена, па криумчарите постојано пронаоѓаат нови начини за пренос преку границата.

Меѓутоа, златниците или плочките „во позадината“ ги успоруваат шверцерите.

Еден искусен криумчар тврди дека максималната количина која може да ја пренесат во задникот е 800 грами, пренесуваат индијските медиуми.

Актуелно

ЗАЕВ „БЕГА“ ОД ИЗОЛАЦИЈА: Наместо во самоизолација поради контактот со Мухамед Зекири, Заев во кафана со цела камарила

Наместо во изолација поради блиските контакти со Мухамед Зекири кои во претходните денови речиси со сигурност ги имал, Заев...

РЕГИСТРИРАНИ НОВИ 24 CЛУЧAИ НА ЗAРAЗEНИ ВО СКОПЈЕ: Еве во кои општини се нoвoзaбoлeнитe

Денеска во Скопје се регистрирани 24 нови случаи на ковид-19. По општини: Бутел – 6, Чаир – 11, Гази Баба – 1, Карпош –...

(ФОТО) ВУЛИН СО ПРАШАЊЕ ДО ШЕКЕРИНСКА: Зошто не се сликаш пред кyкacт крст кој е нaциcтички cимбoл?

Фотографијата на Шеќеринска пред симболите на УЧК денеска ја коментира и официјален Белград односно српската влада и еден од најблиските луѓе на претседателот Вучиќ. Според...

КOРOНAТA НЕ БИРА: Мухамед Зекири позитивен на Koвид-19

Потпрестедателот на СДСМ Мухамед Зекири е позитивен на коронавирусот. Информацијата ја објави на неговиот Фејсбук профил. Зекири информира дека позитивни на коронавирус се и...

ФАЛБАТА Е ‘РЃА: Ако место да работи Филипче продолжи да шета по ПР агенции, бројките не можат да бидат поразлични од денешните

Не може да очекуваме подобри резултати во однос на справувањето со корона вирусот, ако министерот за здравство Венко Филипче, место да ја рабори работата...

Повеќе вести