Твит на денот: Kaде вака на погpeб?

Поврзано

Член на СДCM и поранешен професо на ПМФ: Царовска е неука, неискусна импровизаторка

На програмите на МОН и Царовска се спротивставуваат и универзитетски професори, членови на СДСМ. Еден од нив е и...

ПЦР тecтот за kopoнавируcoт нема никаква врска со миkpoчипoBи

Манипулативен пост ја дезинформира јавноста дека со ПЦР тестовите се „чипираат“ граѓаните и на доволно јасен начин повикува...

И3mислени изјави на Жak Атали – гopиво за теориите на 3aговор околу KoBид-19 и во земјава

Лажни зборови на Жак Атали се вметнати како фалсификат во една книга со интервјуа, каде е поместено и интервју...
- Advertisement -

Градоначалниците на Скопје, на Белград, на Сараево, на Љубљана, на Сплит претпладнево пристигнаа во хрватската престолнина, причина е погребот на сега веќе поранешниот градоначалник на Загреб, Милан Бандиќ.

Во градската управа претпладнево беа примени Петре Шилегов, градоначалник на Скопје, Зоранне Радојичиќ, градоначалник на Белград, Абдула Скака, градоначалник на Сараево, Зоран Јанковиќ, прв човек на Љубљана, Андро Крстуловиќ Опара, градоначалниок на Сплит, итн.

И се ќе беше во ред ако нашиот „градски татко“ не се појавеше во плаво сако и плава машна на погреб. Погледнете ги само коментарите на социјалните мрежи.

Очигледно црното одело било на перење…

Latest News

Груевски најави нова фабрика на Кемет Електроникс во Македонија

Деновиве, се очекува Кемет Електроникс кои веќе 7-8 години имаат фабрика за електронски компоненти во автомобилската индустрија во ТИРЗ...

More Articles Like This