October 19, 2021, 5:13 pm

„ТВРДОКОРНИ“ ЌЕ ГО БЛОКИРАЛЕ АЕРОДРОМОТ: На социјалните мрежи „Тврдокорни“ објавија дека ќе го блокираат аеродромот поради отстранувањето на споменикот

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

„Нападот против Александар Македонски е напад против целиот Македонски народ! Нападот против Александар Македонски претставува објавување на војна! А ова е војна која треба и мора да се добие, па дури и по цена на нашите животи! Никогаш нема да им простиме на предавници, утре допрва доаѓа!Борбата за Македонија допрва доаѓа!“, напишаа Тврдокорни на својата Фејсбук страна, откако синоќа на Меѓународниот аеродром Скопје се отстрани споменикот на Александар Македонски.

„Александар Македонски во моментов си заминува од аеродромот „Скопје“. Тврдокорни во најбрз можен рок ќе организираат блокирање на аеродромот!“, стои на нивната Фејсбук страна.

1 коментар

Latest News

Едно лице зaгинa, а две се повpeдени во тешка верижна сообраќајка на автопатот Скопје- Тетово

Едно лице го загуби животот, а две се повредени во тешката соообраќајна несреќа на автопатот Скопје-Тетово во близина на...

More Articles Like This