ТЕЛЕВИЗИЈА „АЛФА“ ДОБИ НОВ ДИРЕКТОР: Васко Ефтов стана директор на националната телевизија „Алфа“

  • April 23, 2018
  • Коментари

Познатиот новинар и уредник Васко Ефтов од денеска е управител на телевизија Алфа, дознава Лидер 

На директорската позиција Ефтов доаѓа како автор на емисија „Во Центар“ која се емитува токму на Алфа и претставува најгледан ТВ продукт на телевизијата.

Ефтов неговата кариера ја има започнато во осумдесетите години како новинар во НИП Нова Македонија. Во деведесетите ја почнува неговата емисија, која од тогаш па наваму е политичка емисија со најдолг континуитет во Македонија и постојано котира на врвот во рејтинзите на гледаност, на која телевизија и да се емитува.

Телевизија Алфа е телевизија со национална концесија.

Претходно «
Следно »