December 8, 2021, 4:20 am

ТЕЛМА, МА НЕ СМЕ РЕТАРДИРАНИ БРЕ!: Јоновска за „дебатата“ на Телма!

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

(ФБ статус на Гордана Јоновска)

На денот на македонската независност,во време во кое македонската држава се соочува со бројни предизвици за нејзиниот опстанок, избалансираната Телма организира дебатна емисија во која 5 новинари го стрелаат со прашања претседателот на Собранието на РМ… за бројот на потпретседатели на Собранието и за патните и дневните трошоци на пратениците.
Ма ве поздрави Кили бре!
Ма не сме ретардирани бре!

Latest News

Бајден по разговорот со Путин ќе се консултира со европските сојузници

Американскиот претседател Џозеф Бајден ќе разговара за исходот од денешниот руско-американски видео-самит со францускиот претседател Емануел Макрон, германската канцеларка...

More Articles Like This