September 29, 2020, 10:34 pm

ТЕЛО НА КУЧЕ, ГЛАВА НА МЕЧКА: Необична ѕверка на улиците на Челјабинск

Поврзано

Цеца отиде во Рим да пее на ромска свадба – евра летаа од сите страни

Познатата фолк ѕвезда Цеца Ражнатовиќ пред само неколку дена заедно со ќерка и Анастасија отпатуваа заедно во Рим. Иако многумина...

Илина и Игор со љубов во нов почеток

„Планинарење“ е насловот на книгата на македонската алпинистка и уметница Илина Арсова која беше промовирана во Младинскиот културен центар,...

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години

Видео старо 30 години: Никогаш не би ја препознале Северина на 17 години Видео старо 30 години: Никогаш не би...
- Advertisement -

Жителите на Челјабинск не се многу сигурни што е тоа што се најде во нивното прифатилиште за животни.


Вработените во прифатилиштето за животни во Челјабинск на својата страница на најпопуларната во Русија социјална мрежа ВКонтанкте објавија фотографии од многу необично животно кое најде кај нив прибежиште.

Интернет-корисниците сега нагаѓаат дали ова суштество е повеќе мечка или пес, ги нарекуваат „медведопјос“, а некои сакаат да му бидат кумови па предлагаат имиња. Засега во игра се Потапич и Копатич.

Оваа необична ѕверка луташе по улиците на Челјабинск. „Луѓето купуваат кученца за ситни пари. Кученцето потоа ќе порасне во некаква чудна ѕверка и го оставаат на улица како фалична играчка“, негодуваат корисниците на социјалната мрежа.

Во прифатилиштето не очекуваат дека некој наскоро ќе посака да стане сопственик на овој мечкопес, дотолку повеќе што животното, како што велат, е со многу низок степен на социјализација.

Russia Beyond

 

Latest News

„Година повеќе, но и мудрост повеќе“: Мицкоски го прослави својот 43 роденден

рестедателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вечерва објави фотографија со торта на социјалните мрежи, по повод неговиот 43-ти роденден. „Година повеќе,...

Коронавирусот мутира и станува сѐ поотпорен на мерките за заштита

Новиот коронавирус мутирал од првичната нишка и сега се смета за позаразен, според научниците од Методистичката Болница во Хјустон. Студијата, која се уште не е...

Колапс во индустријата: Пaд од 9 отсто на индустриското производство во август

Индустриското производство во август годинава во однос на август лани бележи пад од 9,1 отсто, а во периодот јануари ‒ август 2020 година, во...

МК „хотел Мериот“, Телма и Заев – тоа е коалицијата

Во интервју кое на социјалните мрежи на големо се коментираше поради непрофесионалноста на водителот, еден долгогодишен новинар постави лош пример како за неполн час...

Поради дефekт дел од Центар ќе остане без вода

Од ЈП Водовод и канализација информираат дека утре поради дeфект на затварач ф 80 мм., на ул.Филип Втори Македонски ББ (карши Жена Парк), прeкинато...

More Articles Like This