October 28, 2021, 6:57 am

Температури до нула степани: Од утре намалување на утринските температури

Поврзано

- Advertisement -
- Advertisement -

Времето утре ќе биде претпладне особено на север и на исток ќе биде променливо облачно, а ќе преовладува сончево време. Наутро ќе биде посвежо, а преку денот ќе дува умерен, вдолж Повардарието повремено засилен ветер од северен правец.

Во петок времето ќе биде наутро студено, преку денот сончево и потопло со слаб до умерен северозападен ветер.

Во сабота времето ќе биде наутро студено, а преку денот сончево и потопло со мала локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Во недела времето ќе биде наутро свежо, преку денот сончево и топло со мала локална облачност. Ќе дува слаб променлив ветер.

Од утре до сабота утринските температури ќе бидат многу ниски и на некои повисоки места ќе се спуштат и до 0 степени.

Latest News

Се pacпаѓа ли парламентарното мнозинство? Пратеникот од СДСМ, Талески пред неколку дена ја понудил својата оcтавка?

Неофицијално првиот човек на СДСМ Прилеп и единствен пратеник во Собранието од градот под Марковите Кули, пред неколку дена...

More Articles Like This